Kto by nepoznal legendárnu hlášku zo sovietskej rozprávky Mrázik: "Čo ti šije starý?" Vyslovila ju rozmaznaná Marfa v lese, keď sa jej v lese dobrý Mrázik pýta: "Je ti zima dievčatko?" Herečka Inna Čurikovová je v rozprávke, na ktorej vyrastali aj generácie československých detí, nezabudnuteľná.

Agentúra TASS s odvolaním sa na riaditeľa divadla "Lenkom" Marka Varšavera, potvrdila smutnú správu o jej smrti. Herečka zomrela v jednej z moskovských nemocníc, údajne dlho bojovala s ťažkou chorobou. Pritom ešte pred pár dňami riaditeľ divadla hovoril o tom, že sa jej stav zlepšuje a čoskoro sa vráti na divadelné dosky, ktoré milovala.

Inna Čurikovová bola skvelou divadelnou ale aj filmovou herečkou, hrala vo viac ako 40 filmoch. Deväť z nich režíroval jej manžel Gleb Panfilov (88), dnes zdrvený vdovec, ktorý dúfal, že sa jeho milovaná žena vráti do života. "Tak sa to stalo... Nikto to nečakal... Nesypte mi soľ do rany... Veľmi, veľmi to bolí. Nemám síl," cituje jeho vyjadrenie pre novinárov portál starhit.ru.

Inna Čurikovová a jej manžel, režisér Gleb Panfilov v roku 2021.
Zdroj: Profimedia

Herečka sa prestala objavovať na verejnosti od minulého roka potom, ako nešťastne spadla počas divadelnej skúšky. Skončila v nemocnici so zlomeninou.

Posledná rozlúčka s populárnou a oceňovanou Innou Čurikovovou (†79), bude 17. januára v moskovskom divadle Lenkom.

OCENIL JU AJ VLADIMÍR PUTIN. FOTO NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.

Anketa

Máte radi rozprávku Mrázik?