Jozef Paulíny bol veľkou hviezdou 80-tych rokov, keď účinkoval v skupine Modus, kde vedľa Ivony Novotnej naspieval množstvo hitov, ktoré komponoval Janko Lehotský. "Roberta", "Keď sa raz oči dohodnú"," Skús", či "Snívaj lietaj bež a skáč" boli len niektoré z nich.

Po odchode z Modusu sa z brandže úplne nevytratil. Občas si pri rôznych príležitostiach zaspieval s kapelou, no v médiach sa prezentoval zväčša len ako frajer Eriky Judínyovej, Marcely Molnárovej či Mariky Sorosovej, ktorá predtým randila s Karlom Gottom.

Stretávali sme ho často na najrôznejších party, z ktorých odchádzal v dobrej nálade a zvyčajne ako posledný.

O tom, že speváka trápia veľké zdravotné problémy, vedel málokto. Ako píše PLUS 7 Dní, nepriamo sa s ťažkosťami zdôveril dvornému textárovi Modusu, Kamilovi Peterajovi.

„Vedel som, že ho niečo trápi, ale netušil som, že je to tak vážne. Keď som sa ho pýtal viac, mávol nad tým rukou. Nechcel to ďalej rozvíjať. Je mi to tak ľúto. Bol to veľmi príjemný, zábavný a vzdelaný človek. A, samozrejme dobrý spevák. Mal som ho naozaj rád, “ povedal Peteraj.

S faktom, že je s ním zle, sa Jozef len pred pár dňami zdôveril bývalej láske, speváčke Marcelle Molnárovej. Nepríjemná správa ju zastihla na vystúpení. "Drahý Jozef Paulini, lúčim sa s tebou a nemôžem v tichu, lebo pracujem. I tak moja duša cíti, že odchádzaš vdiaľ. Hovorili sme o tom pred dvoma týždňami. Na náš hodinový rozhovor nikdy nezabudnem, ani na to, čo sme spolu prežili. Naše hlboké priateľstvo, ktoré bolo nad všetkými vzťahmi, nám dávalo porozumenie a zmierenie so životom. Ach, nájdi pokoj v objatí tvojho ocka a mamy. Budem pamätať, neboj. Trocha tvoja Rybka," odkázala mu Marcella.

POZRITE SI VO FOTOGALÉRII PAULÍNYHO AKO PLEJBOJA 80-TYCH ROKOV.