Sestry Babsy a Tami Heribanové sú si na prvý pohľad veľmi blízke. No ako to je, keď príde takpovediac na lámanie chleba? Dcéry Aleny Heribanovej sme zastihli na spoločnej dovolenke v Portugalsku a vyspovedali sme ich v špeciálnom kvíze. Obom sme položili rovnaké otázky, ale každá odpovedala zvlášť. Boli sme preto zvedavé, ako veľmi sa v odpovediach zhodli! Pozrite si výsledok.

Kvíz pre Babsy

Ako si predstavujete ideálnu dovolenku?

Naša rodina patrí k dobrodružným cestovateľom. Keď sme niekde na dovolenke, snažíme sa vyhýbať turistickým atrakciám a vyhľadávame miesta, ktoré sú zaujímavé pre domácich. Manžel je vášnivý jachtár, tak som s ním pred narodením dcérky často chodievala na plavby po Chorvátsku. Veľkou výhodou je aj to, že som roky žila v Londýne, čo mi prinieslo kamarátov z celého sveta. A tak sa hocikedy stane, že nás pozvú na návštevu do Indonézie, Indie alebo sa len tak na predĺžený víkend vyberieme do Kodane. Určite nie som typ na all inclusive dovolenky niekde v hotelovom komplexe.

Ak dovolenka, tak Slovensko alebo svet?

Určite svet, lebo rada spoznávam nové vône, kultúry, krásne miesta a exotické jedlo. Aj na Slovensku mám svoje obľúbené lokácie a patrí medzi ne chata svokra mojej „segry“, ktorá sa nachádza v malebnej obci Turík.

Ak vodná plocha, tak jazero alebo more?

Ak je jazero v nadmorskej výške 1 500 m, tak môže byť aj to, inak skôr preferujem more a slaný vzduch.
Keby sme vám ukázali fotku pláže a lesa, ktorú by ste si vybrali? Ktorá by bola takpovediac vášmu srdcu bližšia?
Mám rada turistiku a hory, takže často chodievame s manželom do Tatier a robíme si výjazdy po turistických chodníkoch. V zime milujeme lyžovanie a zimné športy. Nepohrdnem ani krásnou opustenou plážou alebo lagúnou niekde na opustenom ostrove v Indonézii.

Babsy s dcérkou Izi.
Zdroj: Archív B. J. , T. Š. H.

Čo je pre vás už príliš horúce leto? Myslíme teplotne... Kde je vaša pomyselná hranica?

Moja hranica je 30 °C, takže mám celkom veľké obavy z klimatickej krízy a z horúčav, ktoré nás v budúcnosti čakajú.

Máte radšej dovolenky, kde je vás plný dom rodiny a priateľov, alebo si lepšie oddýchnete, keď ste iba vy, manžel a dcéra?

Najradšej mám veľké partie, hoci sa musím priznať, že po niekoľkých hodinách ma rozbolí hlava a chcem sa rýchlo schovať do zavretej izby. Napriek tomu si myslím, že pre naše deti je najlepšie, keď vyrastajú vo väčšej komunite, a že sú to pre ne vzácne momenty, z ktorých budú čerpať celý život. V partii je rozhodne vždy väčšia zábava, ale niekedy je to na nervy.

Pokračovanie kvízu na ďalšej strane