Zlatica Švajdová Puškárová je šťastnou maminou dvoch krásnych chlapcov, Leonarda a Adamka. „Keby som bola mladšia, určite by som chcela viac detí. Áno, je to náročné a bez pomoci mojich rodičov by to bolo ťažké, ale rozdávajú toľko lásky, že uberú aj všetky vrásky. Veľká poézia, ale je pravda, že deti vám nedovolia rýchlo zostarnúť,“ zverila sa svojho času fanúšikom na sociálnej sieti moderátorka.

Zlatica si materstvo užíva.
Zlatica si materstvo užíva.
Zdroj: Instagram Zlatica Puškárová

Pre Šarm povedala, že mnohé ženy odkladajú materstvo z obavy o kariéru, ale deťmi do búcnosti viac dostanú ako stratia. „Nikdy som sa nebála prerušiť pracovný kolotoč a budovať si rodinné zázemie,“ dodala. Na nedávnom Pochode za zdravé prsia, ktorého je už roky ambasádorkou, dokázala, že si materstvo naozaj užíva a veci, ktoré ju postretnú, berie aj s humorom. Prezradila, akú intímnu záležitosť riešila. 

Dalo im to zabrať

„Ja som svoje prsia, samozreme okrem intímneho života, objavila najmä pri mojom prvom synovi Leovi, ktorého som dojčila dva a pol roka. Bol to strašný „cecúň“. Bola som prvorodička, myslela som si, že treba dieťa dojčiť pomaly do piatich rokov, aby bol zdravý. Podľa mňa som to prehnala, lebo dva a pol roka je už dosť,“ povedala s úsmevom. „Potom som ho nekonečne dlho odnaúčala dotýkať sa mojich pŕs, ísť na mliečko… Dokonca zaspával tak, že držal za prsník mňa aj tatina. Dotýkal sa mojej starej mamy, mamy… Skrátka, prsia boli u nás nekonečná story. Ale bolo to milé, pretože išlo o jeho zdravie,“ prezradila. Rok na to, ako zažívali odnaučovanie malého Lea od jej prsníkov, prišla ponuka z AVONu, aby sa stala tvárou užitočnej kampane. Neváhala a odvtedy šíri aj myšlienku, že s rakovinou nesmie byť človek sám, utiahnutý do seba ale mal by hľadať podporu u okolia. Aj psychická podpora totiž lieči.

Hrdá na malého športovca

Leo, o ktorom s láskavým humorom moderátorka hovorila, robí rodičom radosť. Už dávno to nie je bábätko úplne závislé na mame. Okrem toho, že sa dobre učí, žne úspechy aj v atletike. Postúpil dokonca do Superfinále behu na 200 m, medzi najlepších 8 chlapcov zo strednej Európy, Čokotretra. "Pobeží na najväčšom atletickom meetingu Zlatá tretra, ktorý patrí do IAAF Super Grand Prix‼️Do Česka pricestujú svetové osobnosti atletiky, takže pre týchto chlapcov to bude životný zážitok bežať pred plným štadiónom," pochválila sa na instagrame moderátorka.

Leo Švajda na ostravskom štadióne.
Leo Švajda na ostravskom štadióne.
Zdroj: instagram

20.6.2019