Prezidentkine srdce je opäť dobyté. Jej vyvoleným sa podľa portálu topky.sk stal Juraj Rizman, ktorý bol jej poradcom. 

Ide o bývalého šéfa Greenpeace Slovensko, ktorý so Zuzanou Čaputovou spolupracoval už v čase boja proti pezinskej skládke a aj na kampani za zrušenie Mečiarových amnestií.

Okrem priateľa aj rodina

Okrem priateľa získala prezidentka aj rodinu. A nie hocijakú! Čaputová o pár dní dostane z neziskovej organizácie Živica rodinu mestských včiel, ktoré poputujú do záhrady pri Grasalkovičovom paláci.

A niet divu... Po tom, čo sa Zuzana Čaputová ujala prezidentského úradu, v ňom totiž zaviali nové vetry. Tie zelené. Bývalá advokátka, ktorá sa neváhala pustiť do boja o skládku v Pezinku s nenásytným podnikateľom z mafiánskych zoznamov Mariánom Kočnerom, brnkla na environmentálnu strunu.

Grasalkovičov palác nechala premaľovať ekologickejšími farbami, zaviedla v ňom prísne triedenie odpadu a pustila sa aj do prezidentskej záhrady. Tá pochádza z druhej polovici 18. storočia, ale Čaputová by jej chcela vtesnať trvalejšie udržateľný ráz. Znamená to, že v nej v budúcnosti pribudnú nielen zádržné nádoby na dažďovú vodu, ale aj množstvo medonosných kvetov.

Práve tak vznikla myšlienka, že tvora, bez ktorého by planéta vraj do štyroch rokov vyhynula pre hladomor, pustí Zuzana do svojich záhrad.

„Pani prezidentka uvažuje o chove včiel,“ presiakli už dávnejšie informácie z okolia hlavy štátu. Čakalo sa len na vhodné ročné obdobie, no koniec zimy a jar sa stále nesie v znamení vyčíňania pandémie koronavírusu.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.