Vo svojej kúpeľni nás moderátorka počasia privítala s úprimným smiechom: „Je pravda, že keby som nerobila túto prácu, asi sa toľko o seba nestarám. Musím sa udržiavať, predsa len mám všetky kolegyne o pätnásť rokov mladšie.“

Kúpeľňu však neokupuje dlhé hodiny. „Nevylihujem vo vani, nemám rada horúcu vodu ani wellness. Iba ak som veľmi uzimená, dám si saunu, ale vírivky a horúce kúpele nie sú pre mňa,“ hovorí. Najviac jej vyhovuje sprchovanie. „Vo všeobecnosti som typ, ktorý robí všetko rýchlo a prakticky,“ dodáva. Podotýka však, že je dôsledná. „Môžem prísť domov z baru o piatej ráno, môžem byť chorá, ale nikdy nejdem spať s neumytými zubami a neodlíčenou pleťou. Vždy si dám na tvár všetko, čo treba, a až potom idem spať,“ hovorí. A aj keď zaspí pri malom synovi, vstane z postele hoci aj o tretej v noci, aby sa o pokožku postarala.

Zatočila s hnevom

Mirka netají, že asi päť rokov chodí na botox, pretože sa jej robí hrubá vráska hnevu. „Presne viem, kedy ho treba dopichnúť – len čo sa ma začnú ľudia pýtať, prečo som nahnevaná...“ smeje sa. Zatiaľ je to zhruba každý polrok.

Mirka Almásy vo svojej kúpeľni
Mirka Almásy vo svojej kúpeľni
Zdroj: Martin Mikláš