Princ Andrew, vojvoda z Yorku, obľúbený syn kráľovnej Alžbety II. sa pre svoje kontakty s pedofilom Jeffrey Epsteinom († 66) zmieta vo veľkých problémoch. Finančník, ktorý zomrel vo väzbe v americkom väzení v lete tohto roku bol obvinený z toho, že zneužíval neplnoleté dievčatá a obchodoval so ženami. Jeden trest si v tejto súvislosti už v minulosti odpykal a napriek tomu bol s ním princ Andrew v kontakte. Napriek tomu, že princa Andrewa jedna z obetí zneužívania označila ako muža, ktorý s ňou mal sex, on to kategoricky odmieta. 

Princ Andrew má za sebou minulosť plnú pochybných vzťahov, búrlivých osláv a krásnych žien. Inak povedané, viac než člen kráľovskej rodiny sa správal ako playboy a sukničkár.
Princ Andrew má za sebou minulosť plnú pochybných vzťahov, búrlivých osláv a krásnych žien. Inak povedané, viac než člen kráľovskej rodiny sa správal ako playboy a sukničkár.
Zdroj: Getty Images

Vojvoda z Yorku sa rozhodol poskytnúť interview pred britskú stanicu BBC, v ktorom sa chcel očistiť a vyviniť z obvinení, lenže všetko dopadlo inak. Rozhovorv, v ktorom princ Andrew okrem iného vyhlásil, že kontakty s Epsteinom boli pre neho vlastne užitočné, je označované za obrovskú katastrofu a nešťastný krok.

Podozrenia z nečistého správania a tlak verejnosti je tak silný, že sa Andrew oficiálne rozhodol stiahnuť z verejného života kráľovskej rodiny.  Podľa portálu Daily Mail je 51 percent opýtaných za to, aby sa neobjavoval na kráľovských akciách, vrátane kráľovniných narodenín. 

Princ Andrew prichytený 6. decembra 2010 v Epsteinovom sídle v New Yorku. Na fotografii práve odprevádza mladé dievča.
Princ Andrew prichytený 6. decembra 2010 v Epsteinovom sídle v New Yorku. Na fotografii práve odprevádza mladé dievča.
Zdroj: Twitter

Trpia dcéry

Hlavu v smútku majú jeho dcéry, princezné Eugenie (29) a Beatrice (31), ktoré určite ťažko nesú otcovu hanbu. Zvlášť staršia Beatrice má smolu, pretože sa tešila svoju na veľkolepú kráľovskú svadbu. V septembri tohto roka oznámila princezná Beatrice a podnikateľ Edoardo Mapelli Mozzi, že sa zasnúbili počas dovolenky v Taliansku. "Sme nadšení, že sa môžeme spolu pustiť do životného dobrodružstva a nemôžeme sa dočkať, až sa vezmeme," nechali sa počuť.

Princ Andrew a jeho exmanželka Sarah Ferguson vyhlásili, že sú šťastnými rodičmi skvelej dcéry a snúbencom prajú všetko dobré. Teraz to však na veľkolepú svadbu rozhodne nevyzerá. Podľa britskej tlače rozhodne nechce Beatrice kvôli škandálu rušiť svadbu, ale bude to pravdepodobne skromný a nenákladný obrad. 

Stihla sa vydať veľkolepo

Mladšia dcéra princa Andrewa si pritom stihla užiť rozprávkovú svadbu. Za dlhoročného partnera Jacka Booksbanka sa vydala v Kaplnke sv. Juraja vo Windsore v októbri 2018. V tej istej kaplnke sa v máji toho roku zosobášil princ Harry s herečkou Meghan Markle.

Na sobáši Eugenie nechýbala samozrejme jej babička, kráľovná Alžbeta II. a dedko princ Phillip. Nevesta pútala pozornosť aj šatami - špeciálne odhalila chrbát, aby bolo vidieť jej jazvu po operácii chrbtice z detstva. Za svedka jej išla sestra, princezná Beatrice z Yorku. FOTO NÁJDETE TU.

Na obrade bolo okolo 850 prominentov, prišli aj celebrity ako Beckhamovci, modelka Naomi Campbell, spevák Robbie Williams či modelka Kate Moss. Novomanželom spieval tenorista Andrea Bocelli. Nechýbala jazda v kočiari po meste a popoludní usporiadala Alžbeta II. slávnostnú recepciu. Svadba jej staršej sestry bude, žiaľ, poznačená škandálom otca.