Karanténa a vládne príkazy nahnali ľudí do svojich príbytkov. Odvšadiaľ sa ozýva, že máme byť zodpovední a zbytočne nechodiť mimo svojho domova. Spoločenský život spadol na bod mrazu. Bez života sú divadlá, kiná, školy a vyľudnené sú aj ulice. Potrebné reštrikcie proti koronavírusu sa dotýkajú aj partnerského páru Zdenky Studenkovej s Braňom Kostkom. Ako teraz dvojica trávi spoločné chvíle?

 

Veľa sa nemení

Populárna herečka a uznávaný muzikant sú spolu už štvrťstoročie, ale podobne ako väčšina obyvateľov tejto planéty ani oni nezažili situáciu, v akej je dnes pre vírus COVID-19 svet. Napriek tomu sa líder a cappelly Fragile na to pozerá s optimizmom.

„Toto pre nás nie je špeciálna situácia. Náš denný režim to nejakým spôsobom neovplyvnilo. Ide skôr o večery. Zdenka, samozrejme, nechodí do divadla ani my nevystupujeme. Sme teda doma,“ povedal Šarmu Kostka, ktorý tým naznačil, že pár funguje spolu najmä cez deň a za normálnych okolností sa odlúči až vo večerných hodinách, keď sa u oboch ozvú pracovné povinnosti. Studenkovej predstavenia a Kostkove spevácke vystúpenia.

Aj každý sám

Keďže sa neodporúča nikam bez rozmyslu chodiť, tak obaja sa sústreďujú doma. „Áno, orientujeme sa na interiér, tam trávime chvíle a vypĺňame ich spoločnými aktivitami, ale aj každý osve,“ vysvetlil nám dirigent. Aktivít, ktoré by prichádzali do úvahy, je niekoľko. Nikoho azda neprekvapí, že prominentní partneri sa sústreďujú na intelektuálne činnosti.

„Ja čítam svoju odbornú literatúru o hudbe, napríklad o nahrávacej technike,“ uviedol Braňo, ktorý sa môže sústrediť aj na ďalšiu tvorbu. Času má teraz habadej a múza s kopancom na topánke má uňho dvere otvorené.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.