Seriál Svätý Max sa blíži do finále a Šarmu sa podarilo nahliadnuť jeho tvorcom „do hrnca“. Podľa záberov je tak viac než zjavné, že sa treba pripraviť na akciu a napätie do poslednej chvíle.

Dobrovoľný ateista

Hlavný hrdina seriálu Vincent Navrátil, ktorý stvárnil Maxa, sa nezľakol ani odvážnych kaskadérskych kúskov. „Hrám farára, ktorý sa nesmie prezradiť, hrám Maxa, ktorý je stále zlodej, a potom hrám muža, ktorý sa ešte aj zahľadí do policajtky. Je to vlastne ťažká rola v tom, že hrám tri postavy naraz,“ povedal pre denník Plus JEDEN DEŇ sympatický český herec v začiatkoch nakrúcania.

Všetko však dopadlo podľa predstáv, aj keď sutana ho neláka a netají sa tým, že je ateista, hoci pochádza z katolíckej rodiny. „Som pokrstený a chodil som ako malý povinne do kostola. Keď som vyrastal, z triedy som chodil do kostola skoro jediný. Moja rodina mala vždy taký prístup, že mi dala možnosť objaviť vieru, ale nenútila mi ju,“ vysvetlil Vincent.

FOTO zo zákulisia nájdete TU >>>

Z umeleckej rodiny

Vincent pochádza z umeleckej rodiny, jeho dedko sa preslávil ako učiteľ hudby, mama je herečka Veronika Žilková. Po nej zdedil talent, ale pomohla mu ho kresať aj na konzervatóriu, kde ho zhodou okolností učila. Je známa svojou prísnosťou, na neho bola zvlášť tvrdá aj preto, aby si niekto nemyslel, že je protekčný. Počas štúdia mu dala tú najlepšiu, no i najtvrdšiu školu. Vincent dostal aj smutnú školu života, keď mu na mŕtvicu náhle zomrel otec Marek Navrátil (†55). Bol Žilkovej druhým manželom, v čase jeho náhleho úmrtia už boli rozvedení. Aj preto sa Vincent zatiaľ stavia k manželstvu opatrne.

Slovákov si zamiloval

Vincent od začiatku nakrúcania netajil, že doteraz nemal možnosť spoznať našu krajinu, rola Maxa však veľa zmenila. Obľúbil si nielen Slovensko, ale zamiloval si aj Skalicu, v ktorej sa väčšina seriálu natáčala.

Pozitívny vzťah si vytvoril k slovenským hereckým kolegom, skvele si vraj sadol hlavne s Petrom Brajerčíkom. Dovtedy sa poznal len s Milanom Ondríkom. „Mám rád slovenský typ herectva. Páči sa mi, že do toho idete ,po hlave‘ a ,horkokrvnejšie‘ než my. V tomto smere sme skôr také viedenské typy a sme určite opatrnejší. Vy ste takí farebnejší,“ nešetril chválou Vincent. A aj na konci prezradil, že „hrať s Martinou Zábranskou bolo veľmi osviežujúce“. Posúdiť to môžete na Markíze alebo na VOYO.

Navrátilova priateľka je kráska na pohľadanie. FOTO nájdete TU >>>

Navrátil si v seriáli strihol aj poriadne horúce scény, FOTO si môžete pozrieť TU >>>

Čo má Vincent s Agátou Hanychovou? Ich spoločné FOTO si pozrite TU >>>

TAKTO Vincent vyzeral v mladosti, ani by ste ho nespoznali, FOTO hľadajte TU >>>