Legendárna umelkyňa, ktorá zomrela 14. marca, mala kvôli hrozbe šírenia koronavírusu veľmi skromný pohreb. Konal sa 18.marca a zúčastnilo sa na ňom vtedy len 11 ľudí. Okrem príbuzných tam bola aj Ivana Gottová alebo Pilarovej blízka kamarátka Zuzana Kardová, expartnerka zosnulého speváka Dana Nekonečného (†52).


Vdovec po Eve Pilarovej, bývalý tanečník Ján Kolomazník (67) usporiadal necelé tri mesiace dôstojnú rozlúčku v kostole. Podľa denníka Blesk sa na nej zúčastnilo asi 300 ľudí. Obrad sa konal v Bazilike Nanebovzatia Panny Márie na Strahove, len mizivá časť ľudí mala na tvárach ochranné rúška, Čechov zjavne už vírus nestraší. 


Ján Kolomazník priniesol do kostola aj urnu s pozostatkami svojej milovanej ženy, ktorú mal doma. "Mám ju pri kresle, kde sedávam pri televízii a rozprávam sa s ňou. Aspoň tak sme stále v spojení, kým sa zídeme tam hore," povedal Blesku predčasom muž, ktorý bol zároveň speváčkiným manažérom. "Chýbajú mi jej vtipné komentáre, ktorými sa vedela preniesť cez problémy," priznal Kolomazník, ktorý prežil s Pilarovou 36 rokov.

Jan Kolomazník priviezol do kostola urnu s ostatkami manželky a niekoľkokrát ju pobozkal.
Jan Kolomazník priviezol do kostola urnu s ostatkami manželky a niekoľkokrát ju pobozkal.
Zdroj: Profimedia.sk

Po zádušnej omši sa hostia po skupinkách vybrali do rôznych reštaurácií. Prišla Hana Zagorová, Vojta Dyk a iní. FOTO HOSTÍ VO FOTOGALÉRII.