V športe sa točia veľké peniaze, ktoré tí šikovnejší rýchlo zarobia, ale aj minú. Aby sa im eurá ledabolo nerozkotúľali na všetky svetové strany, tak je dôležité s nimi správne naložiť.

Naše najväčšie talenty zo svahu či trávnych plôch to už dávno pochopili. Do čoho vrážajú prachy, aby poistili seba a svoje rodiny? 

Očkovacia kampaň - Marek Hamšík je v tomto smere príkladom.
Zdroj: slovenskoproticovidu.sk

Neškrečkuje, investuje 

Príkladom zodpovedného športovca, ktorému nemusí v garáži parkovať desať hriešne drahých tátošov, je futbalista Marek Hamšík (33).

Športovec s typickým kohútim účesom investoval do luxusného rodinného domu pod lesom pri Banskej Bystrici, ktorému dominuje aj priestranná záhrada. V Číne tento bývalý hráč talianskeho Neapola, kde ho mali za poloboha, pokračuje v úspešnom ťažení za plnšiu peňaženku.

Prisľúbené má milióny eur, a tak nečudo, že s toľkým bohatstvom treba niečo urobiť. Čerstvou novinkou Marka je podieľanie sa jeho firmy, ktorú spoluvlastní s otcom Richardom, na najväčšom športovo-zábavnom centre na Slovensku.

To vzniká v Bystrici prestavbou staršej budovy a jej prístavby na ploche 4 000 m2, kde sľubuje 50 atrakcií, vrátane multifunkčného ihriska a lezeckej steny. Projekt, na ktorý bude dohliadať Hamšíkov otec, mali pôvodne otvoriť už v januári, ale korona urobila škrt aj tam.

Marek, inak veľký lokálpatriot, okrem toho napumpoval obrovské peniaze aj do dalších zaujímavých vecí. Pod jeho menom vznikla v Bratislave aj pizzéria s talianskymi jedlami, ktoré zrejme nežijú z menu za 3,50 eura.

“Pankáč” už dlhšie má aj prémiové sekty a perlivé vína, jeho vinárstvo ide na plné obrátky. Vo Vlkanovej si kúpil kaštieľ. Vznikla aj kniha o Marekovi z čias jeho pôsobenia na Apeninskom polostrove, ktorá je stále v predaji.

VYCHYTÁVKY MILIÓNOVEJ VILY Marek Hamšík sa pochválil domom s bazénom, ihriskami i jazierkom s farebnými japonskými kaprami.
Zdroj: EMMA, Instagram

Prominentná rodina vybudovala i Futbalovú akadémiu Marka Hamšíka, kde najpopulárnejší šport na svete môže trénovať až 350 detí. A to ešte treba prirátať veľkolepú stavbu športoviska v mestskej časti Rudlová, ktorá vzniká v dvoch fázach a prenájmy priestorov v priemyselnom areáli.

Športovec sa jednoducho vie postarať o svojich najbližších a jeho manželka Martina, ktorú si zobral za ženu v roku 2014, si vedela dobre vybrať. Veď otec jej troch detí Melissy, Christiana a Lucasa “bubáky” nerozflákala bonusom je i to, že rodinka žije vzorne, usporiadane a bez škandálov.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.