Letné mesiace nepriniesli len horúčavy, ale aj rôzne názory na to, ako by mala byť žena v lete oblečená. Asi pred týždňom to na svojom Facebooku dal jasne najavo aj poslanec za stranu OĽaNO Milan Kuriak (51). „U mnohých dnešných žien je cudnosť neznámy pojem. O to zarážajúcejšie je odhaľovanie sa vydatých žien v rokoch a ich ,módne‘ doplnky od hlavy po členky nôh sú tiež zarážajúce a na zamyslenie,“ napísal politik, ktorého doteraz verejnosť takmer nepoznala. Medzi 150 vyvolených sa dostal z 36. miesta s povolaním „správca horskej chaty“. No zdá sa, že by pokojne obstál aj ako odborný módny referent. Teda obzvlášť v letných mesiacoch.

Nebuďte upotené

Svoj status doplnil o zdieľaný príspevok stránky Slovenský dohovor za rodinu, ktorý uzrel svetlo sveta v polovici júna a bol ešte rozsiahlejší. Okrem iného obsahuje konkrétne návrhy, ako zvládnuť leto a vyzerať pri tom vkusne a cudne... „Vyvarujte sa oblečenia, ktoré je príliš obtiahnuté alebo priliehavé. Je nielen vyzývavé, ale aj keď sa potíte, látka sa bude lepiť na spotenej pokožke a môže pôsobiť veľmi nepekne. Voľnejšie a zároveň vzdušné oblečenie, ako sú šaty voľného strihu, maxišaty, šaty a sukne v tvare A alebo swingové šaty a podobne umožnia cirkuláciu vzduchu, aby bolo telo prevzdušnené.“

Ale pozor, lebo žena by mala byť cudná, ale nie upotená... Aj na tento letný prejav tela však podľa dohovoru existuje riešenie: „Skúste použiť osviežujúci sprej na tvár. Prepotený vzhľad nepôsobí žensky, takže noste so sebou malú fľaštičku s pleťovým rozprašovačom, aby ste sa počas dňa mohli osviežovať. Sprej upokojí prípadné začervenanie spôsobené slnkom, zbaví ho lesku a potu a tiež príjemne ochladí.“ Keby si človek nepozrel dátum zverejnenia, pokojne by si mohol pomyslieť, že ide o stránku zo starého časopisu. Ale opak je pravda. Nečudo teda, že reakcie z politického spektra na seba nenechali dlho čakať.