Herec Andy Hryc sa liečil z leukémie dlhé mesiace, napokon jej však v nedeľu 31.januára 2021 v skorých ranných hodinách podľahol. Odišiel pokojne, dcéra Wanda ho držala za ruku.


"Tato, strašne ťa ľúbim, a nekonečne mi chýbaš... bol si ten najlepší otec na svete, môj anjel strážny, moja opora, bol si mojou záchrannou sieťou. Naozaj netuším, aké to bude ďalej bez teba..." poslala Wanda otcovi odkaz do neba v deň, keď sa s ním lúčila naposledy.

 


Posledná rozlúčka s Andym Hrycom sa konala v bratislavskom krematóriu v utorok 16. februára. Do obradnej miestnosti mohol vstúpiť iba obmedzený počet ľudí. Dcéra Wanda Adamík Hrycová si však priala, aby sa mohol s jej otcom rozlúčiť každý. Preto v priestore pred obradnou sieňou bol monitor aj reproduktory.

S hercom sa v prejave rozlúčil herec Dušan Cinkota, s ktorým si rozumeli a ktorému herec v živote veľmi pomohol. Neudržal slzy. Smútočný príhovor poslala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

Posledná rozlúčka s hercom Andrejom Hrycom v bratislavskom krematóriu. Na snímke Dušan Cinkota.
Zdroj: EMIL VAŠKO

Nezabudnuteľného Andyho odprevadil do neba aj Joe Cocker skladbou Night Calls a tiež Requiem od W. Amadea Mozarta.

Wande aj vdove po Andym Hrycovi, Veronike Hrycovej kondolovalo množstvo ľudí. Objatiam sa v atmosfére žiaľu a smútku nedalo vyhnúť.

Preniesli všetky kvety


Po obrade našla Wanda silu zájsť na cintorín v Slávičom údolí, kde je pochovaný jej brat Hugo. Odniesla tam kvety. "Ďakujem vám za vaše spomienky, za krásne vence a kvety. Každý jeden sme po rozlúčke preniesli na rodinný hrob. Ak sa môj tato na nás z neba pozerá, určite ich uvidí. Ďakujem vám," poďakovala sa na sociálnej sieti známym aj neznámym ľuďom.

FOTO Z CINTORÍNA  AJ Z POSLEDNEJ ROZLÚČKY V KREMATÓRIU NÁJDETE VO FOTOGALÉRII.