Jedným z televíznych počinov k výročiu zamatovej revolúcie je aj nový seriál Bez vědomí. Hoci ide o české dielo, hlavnú rolu si v ňom zahrala Táňa Pauhofová. Českí tvorcovia jej dávajú naozaj unikátne príležitosti. Stvárnila už kontroverznú divu Lídu Baarovú, ktorá kolaborovala s Nemcami, alebo právničku Dagmar Burešovú, ktorá sa angažovala v kauze Jana Palacha, ktorý sa podpálil na protest proti ruským okupantom. A teraz má zase sólokapra.

 

Vystrašená a spokojná

Vo výpravnej seriálovej dráme pre HBO hrá profesionálnu huslistku, ktorá s manželom, prenasledovaným disidentom, ušli z totalitného Československa do Británie. V roku 1989 však už vo vzduchu cítiť blížiacu sa zmenu režimu. Marie to využije, aby po rokoch konečne videla rodinu. Lenže návrat  do Prahy sa ukáže ako osudová chyba. Viktor za dramatických okolností zmizne a jeho vystrašená žena rieši, či je vôbec nažive...  Táňa je s výsledkom práce evidentne spokojná, lebo na tlačovej konferencii hýrila dobrou náladou. A žiarila aj na premiére, kde jej to veľmi pristalo. Pozornosť však upútal aj jej nezvyklý mužský sprievod.

Tajuplný muž

Namiesto mladého priateľa sa totiž tisla k staršiemu pánovi. Podľa českým médií to však nebola nová známosť, ale otec herečky, ktorý podľa všetkého žije v Čechách. Pauhofová, ktorá inak o súkromí nerada hovorí, totiž pred časom pre týždenník Reflex veľmi otvorene rozprávala o svojom detstve. Odhalila, že rodičia  žijú oddelene, mama v Bratislave a otec v Prahe. Keď bola dieťa, tak žili vraj pod spoločnou strechou a herečka musela spĺňať pravidlá, ktoré boli podľa jej slov tvrdé. To je však už minulosť a fotky z premiéry naznačujú, že si s otcom dobre rozumie.