Z rockera Braňa Mojseja sa nedávno stal laický terapeut. Otvoril si centrum prvej pomoci, kde sa snaží pomôcť ľuďom závislým na alkoholizme. Samotný spevák má s tým bohaté skúsenosti, a tak verí, že svojím vlastným príkladom z minulosti dá váhu celému projektu. Tým však ani zďaleka nekončí!

Mojsej sa totiž rozhodol, že po druhýkrát vstúpi do tej iste rieky - v tomto prípade spisovateľskej. Na konte má knihu Vytriezvenie, kde opisuje svoj boj s metlou ľudstva. Nový počin však bude iný - a hlavnú úlohu v ňom prevezmú najmä Braňovi pacienti. „Budú to poviedky z reálnych príbehov, ktoré mali niečo spoločné s mojou prácou. Bude v nej niečo z každého druhu závislosti, nie len alkoholu ale aj drog,liekov, gamblingu či novodobých závislostí,“ priznal Šarmu Mojsej.

Námetov má viac než dosť. Muzikant nedávno na sociálnej sieti zverejnil prípad, keď pomáhal zarytej alkoholičke  - učiteľke. Pani je už v odborných rukách na odvykačke. A ako Mojsej hovorí, podobných príbehov má z praxe viac než dosť. Už sa teda treba len chopiť pera, respektívne klávesnice...

Anketa
Pomohli ste človeku s nejakou závislosťou?
  • 42%
  • 58%