Názlerová poskytla redakcii Život rozhovor, v ktorom ostro a bez okolkov porozprávala, ako a prečo došlo k výpovedi. Podľa nej bol za to zodpovedný práve bratislavský župan Juraj Droba.„Pri odovzdávaní odvolania mi poverení zamestnanci Bratislavského samosprávneho kraja povedali, že ani oni nevedia, respektíve, že je to osobné rozhodnutie župana. Pri osobnom prerokovaní mi bolo tlmočené, že sa pánovi županovi nepáčili moje mediálne aktivity,“ povedala bývalá riaditeľka centra seniorov v Pezinku.

„Následne vydali už dve oficiálne stanoviská, samozrejme, s odlišným znením. Pričom v tom druhom uviedli také konštatovania, ktoré sú jasným klamstvom. Z môjho pohľadu prišiel tento koniec preto, lebo sme mali už dlhodobo veľmi napäté vzťahy,“ dodala. Drobovi sa nemalo páčiť najmä mediálne pôsobenie exriaditeľky.

„Je pravda, že naše zariadenie sa tešilo obľube zo strany médií, v mnohých našich aktivitách nás podporovali. Pre mňa to bol aj spôsob, ako vrátiť tomuto zariadeniu dobré meno, pretože po prvej vlne korony bolo toto zariadene lynčované negatívnou verejnou mienkou, hlavne zamestnanci. Do môjho príchodu sa zamestnancov nikto verejne nezastal. Pán župan sa zastal bývalej pani riaditeľky, o ktorej vyhlasoval, že za ňou stoja, o zamestnancoch som sa v tom čase nedočítala nič,“ vysvetlila Názlerová.

Čo na kauzu povedal župan? ›››