Štvrtá epizóda hudobnej šou opäť priniesla príbehy, ktoré mali chytiť ľudí za srdce. Nejde tu len o hlas, ale aj o osud.  Na pódiu sa predstavilo tentokrát dievča, ktoré má nepočujúcich rodičov či muž, ktorý žije v registrovanom partnerstve. Absolútnou silou bol ale príbeh dvadsaťročného Dannyho Ledna z Chomutova, ktorý bol ešte pred rokom dievčaťom menom Tereza. Z krásnej blondínky sa teraz vďaka hormonálnej liečbe stáva postupne mladý muž.  "Narodil som sa v zlom tele... Podstupujem celkovú premenu pohlavia. Dusil som to v sebe sedem rokov a už to chcelo von," povedal Danny v dokrútke.

"Budúci rok ma čaká operácia pŕs aj spodku. Rodičom som to chcel oznámiť tak, že im napíšem list. Nemal som silu im to povedať. Ale raz v noci som plakal tak nahlas, a vlastne som chcel, aby to mamka počula. Keď prišla za mnou do izby, tak som jej to proste všetko povedal. Pre rodičov to bol veľký šok, hlavne pre mamku, pretože tá vždy chcela mať ružové dievčatko," vyznal sa otvorene s tým, že otec to vzal od začiatku asi najlepšie z rodiny. 

Danny dnes a kedysi.
Danny dnes a kedysi.
Zdroj: TV Markíza

Chce aby sa o tom hovorilo

Dannyho mama netajila, že je to náročná situácia, veľa si poplakala a chce, aby bol šťastný. Otec povedal, že súťaž je zavŕšením Dannyho coming outu. "Som tu aj preto, že chcem, aby sa o tejto problematike dozvedelo viac ľudí. Pretože ľudia ako som ja, s nemusia báť vyjsť s tým na verejnosť, môžu spievať, sú to úplne normálni ľudia ako každý iný," povedal Danny. Klobúk dole.

To, čo ale nasledovalo potom, sa podobalo na jedno veľké divadlo. Dannyho spev zďaleka nedosahoval ani na tých, ktorí nepostúpili do žiadneho tímu koučov.

Dannyho mama, stískajúc veľkého plyšového slona povedala, že by bol veľmi šťastný, keby sa otočila Jana Kirschner. A čuduj sa svete, v posledných sekundách jeho spevu sa aj otočila. Pribehla s nemu, objala ho a začala všetkým vysvetľovať: "Nebola som si istá, nebol si si istý, celé to plávalo, ale niečo tam bolo, v tých hlbokých polohách." Otočila sa ku kolegom a povedala: "Ja viem, čo si myslíte! Neurobila som chybu! Je tam veľký charakter, je tam veľká sila v tom hlase." Vojta Dyk rozohrával podporu: "Ja si naopak myslím, že si urobila dobre." 

Do toho Pepa Vojtek nešťastne hlesol: "Od toho sme tu, aby sme pomáhali..."

Kirschner opäť zopakovala, že aj keď to celé plávalo z jedného konca na druhý, niečo tam je a preto je Danny v jej tíme.

Vojta Dyk zachraňoval preexponovanú situáciu: "Ja sa veľmi ospravedlňujem, ale v návale emócií sme sa ani nestihli spýtať, ako sa voláš."

Do toho Jana Kirschner vykríkla: "Áno, ja neviem, kto si!"

Keď sa predstavil, Vojta Dyk zopakoval s udiveným dôrazom: "Danny?"  Potom nechal doznieť potlesk a otcovsky predniesol reč ako z amerického filmu, ktorý sa má končiť všeobjímajúcim happyendom: "Dany, tu vidíme typický príklad toho, že aj keď sa zo začiatku niečo úplne s.rie, tak potom ak ti naozaj dá niekto tú šancu a ideš si za svojím, praješ si to, čo si si asi pred príchodom prial, aby to dobre dopadlo... praješ si to čo najviac, tak to proste ide. A to je pre mňa odkaz, ktorý je oveľa dôležitejší, než akýkoľvek intonačný kolaps, akýkoľvek výpadok. To je pre mňa obrovská skúška a obrovské ponaučenie. Ďakujem, že si prišiel."

Keď Danny odišiel z pódia, Pepa Vojtek zafilozofoval, že ak ho Jana zbaví trémy, bude spievať krásne a Kali to zaklincoval: "Pri ňom sa môže napísať strašný príbeh - extrémny outsider... ale nie preto, že by nemal talent na hlas, ale kvôli tomu, že mu to jednoducho nevyšlo a ty si mu dala tú šancu.  Aby ešte nebol vo finále..."

Vojta Dyk predniesol dojímavú reč.
Vojta Dyk predniesol dojímavú reč.
Zdroj: TV Markíza

Reakcie divákov

Reakcie divákov nenechali na seba dlho čakať. Na facebooku šou sa rozprúdila ohnivá debata:
- Tie príbehy ma už nebavia, je to stále hra na city.

- Mne vôbec jeho premena nevadí. Naopak, ale to je spevácka súťaž. A toto bol spev hodný postupu??? No.

- Tak za toto Janu milujem, nech si tu každý homofób kváka čo chce.

- Tragédia, že televízia potrebuje sledovanosť, ktorá od začiatku stojí úplne na hov.o. Súťaž nesúťaž, berieme čo sa dá. Hlavne aby to bol "príbeh". 

- Hlavne že si to odôvodnili priehľadnými kecmi, no nie?

- Nemal na to, ale potrebujú niekoho, kto by ťahal ľudí k obrazovke, tak "vyššia" moc dala pokyn a niekto to zmačknúť musel..."

- Nech si je každý aký chce, ale v tomto prípade ide tento človek ďalej len na pokyn produkcie.

- Tak toto bol prešľap večera.

- Ja mu držím palce. Má sakra odvahu vyliezť pred národ a pokúsiť sa o to, čo ho baví. Danny zabojuj.

Možno keby bol scenár šou vystavaný inak, diváci by Dannyho postup inak prijali. Ak by napríklad Danny povedal pár vetami o svojom boji nielen v dokrútke ale aj na pódiu, vyzeralo by prirodzenejšie, že mu chcú dať porotcovia šancu. Jana Kirschner by nemusela hrať divadlo a diváci by necítili, že ich podceňujú. V každom prípade, uvidíme, ako si Danny poradí s trémou, ktorá mu podľa porotcov bránila v lepšom speve.