Mám skôr suchú a citlivú pleť, ktorej dáva zima a chladné počasie naozaj zabrať. Teraz potrebuje hlavne veľa vlhkosti – skonštatovala Elena Podzámska predtým, ako sa uložila na vodnú posteľ podsvietenú modrým svetlom. Ošetrenie vodným pílingom, ktorý je na Slovensku novinkou a vraj v Hollywoode bestsellerom, si naozaj užívala. Po polhodine skonštatovala: „Je to veľmi príjemné a nebolestivé masírovanie spojené s čistením a hydratáciou. Potešili ma aj antiageingové esencie,“ dodala herečka, kontrolujúc si s úsmevom tvár v zrkadle.

Už neexperimentuje

„Pri suchej pleti sa kožný maz netvorí v dostatočnej miere, preto dochádza aj k zmenám hydratácie, čo sa prejavuje šupinatosťou, praskaním a sklonom k predčasným vráskam,“ hovorí MUDr. Iveta Hasová. Podotýka však, že zimné obdobie dá poriadne zabrať každej pleti: „Sme vystavovaní veľkým teplotným rozdielom medzi vonkajším a vnútorným prostredím, prekúreným priestorom, mrazom či vetru. Preto si pleť pýta hlavne ,vlahu‘.“ Vodu dodáte bunkám zvonka aj zvnútra, krémami aj potravinami. „Dôležité je správne voliť krémy tak, aby zodpovedali typu pleti, podmienkam prostredia, v ktorom sa pohybujeme, a veku,“ upozorňuje doktorka Hasová.

Elena Podzámska prikývne: „Obdobie experimentovania s krémami mám už za sebou, nekupujem ich naslepo. Dala som si urobiť diagnostiku pleti a presne viem, čo potrebujem, rovnako aj moja kozmetička a vizážistka. Ak chcete predsa vyskúšať niečo nové, je dobré požiadať v lekárni alebo v predajni o vzorku. Je nepríjemné, ak zaplatíte za krém šesťdesiat eur a zistíte, že vám robí problém. Už ho nemôžete vrátiť...“ odporúča herečka.

Vlaha aj z ovocia

„Zvnútra vyživíte pleť ovocím a zeleninou, už sa teším na leto, pretože milujem červené melóny, v ktorých je vody viac než dosť,“ hovorí Elena Podzámska. „Takisto sa snažím piť veľa vody, ale nepatrím k ženám, ktorým je prirodzené siahať v pravidelných intervaloch po pohári s vodou. Musím sa strážiť a myslieť na to.“

Čo je vodný píling?

  • HydraFacial je detoxikácia, hydratácia a revitalizácia v jednom.
  • Postupnosť krokov a výber komponentov sú voliteľné, je teda určený na všetky typy pleti a pre všetky vekové kategórie.
  • Vodný píling prospeje nielen mladej aknóznej pleti, ale infúzia peptidov, stimulantov kolagénu, je vhodná aj pre starnúcu pleť.
  • Ošetrenie trvá podľa počtu krokov od tridsať do štyridsaťpäť minút.
  • Na začiatku sa odporúča útočná revitalizačná fáza piatimi až šiestimi ošetreniami raz až dvakrát týždenne. Udržiavacie ošetrenie stačí raz za mesiac. 
  • Cena: od 50 eur

Krok za krokom

1. Exfoliácia – obrusovanie pleti roztokom s obsahom glykosominoglykánov, kyseliny mliečnej a výťažku z rias.

2. Chemický píling – roztok kyseliny glykolovej a salicylovej očistí pleť od odumretých buniek. Krok možno vynechať.

3. Extrakcia, čistenie pórov pomocou vákua.

4. Aplikácia komplexu peptidov, ktoré redukujú vrásky a robia pleť pružnou.

5. Hydratácia – zmes antioxidantov, kyseliny hyalurónovej, extraktu z bieleho čaju, pagaštana konského a biotínu sa aplikuje do kože.

6. Biostimulácia LED fototerapiou – aktivuje bunky kože svetelnou energiou, modrým a červeným svetlom.

Prvá pomoc z prírody

Skúste masky:

  • Polovicu avokáda zmiešajte s lyžičkou medu a lyžicou tvarohu.
  • Zmiešajte pomaranč s odtučneným tvarohom.
  • Zmixujte hrsť mandlí, 3 jahody, pol uhorky, 1 lyžičku medu a jogurtu.