Ľubica Laššáková sa v závere pracovného týždňa vybrala do Slovenského národného divadla. Prišla na dlho očakávanú schôdzu s umelcami, ktorí ju neraz kritizujú. "Pani ministerka sa zúčastnila pracovného stretnutia, ktoré zvolal generálny riaditeľ SND. Vypočula si informácie od všetkých strán o komplexnom fungovaní a potrebách divadla," potvrdil Šarmu Peter Čorba z kancelárie ministerky. Ako dodal,  šéfke rezortu kultúry záleží na tom, aby erbová inštitúcia SND i naďalej bez problémov fungovala, preto ponúkla svoju pomocnú ruku.

"Dnešným stretnutím sa otvoril dialóg, ktorý bude pre všetky zainteresované subjekty SND konštruktívny. Jeho výsledky však budú známe až po ďalších pracovných stretnutiach. Atmosféra pracovnej porady bola priateľská a pragmatická," dodal Čorba s tým, že ministerka vyjadrila ľútosť nad stratou talentovanej herečky Moniky Potokárovej (†27) , o ktorú prišlo divadlo.

Politikárčenie?

Laššákovú na našu prvú kultúrnu scénu pozývali už dávnejšie. Dokonca sa jej snažili nedávno doručiť výzvu na stretnutie. Časť hereckého súboru na čele s Richardom Stankem, Táňou Pauhofovou či Dianou Mórovou totiž ministerke vyčíta, že ich má podľa ich slov ignorovať. Zabudnúť jej nevedia najmä personálne zmeny v SND. Odvolaného šéfa činohry Michala Vajdičku totiž vystriedal dramaturg Peter Kováč, a to podľa nich prebehlo bez riadneho výberového konania. Laššáková sa bráni, že rezort kultúry do interných záležitostí divadla nezasahuje a nedávno kritikom odkázala, že to vníma ako politikárčenie.