V deň, kedy si nový premiér Igor Matovič prevzal premiérsky úrad, zároveň ohlásil 41 nových prípadov diagnostikovanej nákazy koronavírusom. Spolu sme tak mali k 21. marcu 178  ľudí, ktorým test potvrdil, že v ich tele je nebezpečný vírus, spôsobujúci aj smrť. V Taliansku, ktoré je na tom najhoršie, zomrelo už vyše 5000 ľudí.

Jednou zo základných prevencií je nosenie ochranného rúška a obmedzenie stretávania sa. Mnohí to však stále nedoržiavajú a navyše, robia si extrémne zásoby potravín aj liekov. Lekárne už hlásia nedostatok niektorých liečiv. Niekto tak má plnú špajzu a v lekáričke paracetamolu na 5 rokov, iný má problém zohnať krabičku, keď má skutočne horúčku hoci z obyčajnej chrípky.

 

Kreatívni Slováci na túto situáciu reagujú rôzne. Vilo Rozboril (53) svoj názor vyjadril jasne. Na sociálnej sieti napísal, že objavil pre seba nový výraz  internetu, ktorý  sa mu páči: COVIDIOT. Kto to je? "Osoba, ktorá nedodržiava protokol o sociálnej vzdialenosti pri styku s inými ľuďmi. Osoba, ktorá vo veľkom nakupuje hygienické a dezinfekčné prostriedky nad mieru vlastnej potreby na úkor ostatných. No proste idiot, ktorý nerešpektuje bezpečnostné nariadenia v súvislosti s COVID 19. Až mám chuť dodať - idiot koronovaný  :). Dosť presné, čo poviete?" položil rečnícku otázku na záver. Jeho slová nepotrebujú komentár, mnoho fanúšikov za tento názor zdvihlo palec hore. Takže skúsme sa k sebe správať neegoisticky.

Anketa
Urobili ste si väčšie zásoby jedla a liekov?
  • 2%
  • 98%