Podľa štatistík u nás zomrie každý druhý deň jedna žena na následky rakoviny krčka maternice. Sú to smutné počty, ktoré by sa však dali možno zmeniť, ak by ženy pristupovali k svojmu zdraviu poctivejšie ako teraz. Na preventívne prehliadky ku gynekológovi totiž stále chodí málo žien. Moderátor Viktor Vincze zverejnil na svojom instagrame status, ktorým chce prispieť k tomu, aby sa to zmenilo. Za to, čo urobil zožal od fanúšičiek pochvalu.
"Osemdesiat percent môjho instagramového publika tvoria ženy a mnoho z vás mi píše, že by ste chceli byť ako moja manželka. Dobre teda, teraz máte možnosť. Objednajte sa ku svojmu gynekológovi! Vďaka Adelkinmu dlhodobému poctivému prístupu jej v ružinovskej nemocnici nedávno vyriešili nabiehajúcu rakovinu krčka maternice. Bezbolestne, za pár minút," napísal Viktor.

Dodal, že Adela na oddelení stretla pani, ktorá na to, podľa vlastných slov, roky úplne kašľala a rakovina jej už napadla aj iné časti tela... "Preventívka by pritom rozvíjajúcu sa chorobu veľmi pravdepodobne odhalila a až 94 percent prípadov následne vyliečila. Ako v prípade Adelky," dodal.


Tým, ktorí by namietali, že takéto veci by nemali byť verejné, ale ostať doma, odkazuje: "Prepáčte, vďaka tomu, že sme si vytvorili tabu z debát o mužských a ženských rozkrokoch sa tu páry boja aj svojej najbližšej rodine povedať, že nevedia otehotnieť pre malý počet partnerových spermií. A stovky žien tu u nás každý rok zomierajú úplne zbytočne." Viktor pripomína, že preventívky platia aj pre mužov - nechať sa skontrolovať na urológii sa oplatí tiež.

Anketa

Chodievate poctivo na preventívne prehliadky?