Novinka z dieľne skupiny Elán sa z bratislavskej prokuratúry presúva na políciu. Na kontroverzný videoklip Bulvárne krysy tak zaostria vyšetrovatelia, ktorí po vyšetrení a analýze jeho obsahu rozhodnú, či sa kapela dopustila nejakého trestného činu alebo nie. Skloňuje sa najmä podnecovanie k násiliu a neznášanlivosti.

"Môžeme potvrdiť, že dňa 31.10.2019 bol na odbor kriminálnej polície KR PZ v Bratislave doručený podnet z krajskej prokuratúry na preverenie obsahu Vami uvedeného videoklipu," uviedla pre Šarm policajná hovorkyňa Veronika Slamková. 

Išlo o pomstu

Elánisti na čele so spevákom Jožom Rážom, Vašom Patejdlom a Jánom Balážom sa o prácu mužov zákona postarali tým, že v klipe znázornili prepadnutie, zmlátenie, zviazanie a uväznenie novinárov. V závere videa im samotný Ráž mieri zbraňou do tváre. Rok a pol po ohavnej vražde novinára Jána Kuciaka († 27) a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej († 27) spevák hovorí o deratizácii a obsahom môže nabádať na útoky voči bulvárnym žurnalistom.  

„Bol som príliš dlho dobrý, nemajú ma preto radi. Perom ničia za pár drobných, obyčajní hnusní smradi,“ spieva si do toho frontman kapely. Umelci sa obhajujú, že išlo o žart.

Skupina Elán natočila klip, ktorí fanúšikovia húfne kritizujú.
Skupina Elán natočila klip, ktorí fanúšikovia húfne kritizujú.
Zdroj: youtube

Všetko nasvedčuje tomu, že iniciátorom aféry by mal byť práve Ráž. Dlhoročný fanúšik Smeru, či expremiéra Vladimíra Mečiara sa "preslávil" už niekoľkými kontroverznými vyjadreniami. Denník Nový Čas ho pred rokom odfotil počas družnej prechádzky s prokurátorkou Úradu špeciálnej prokuratúry Máriou Trstenskou, ktorá dozorovala v kauze daňových podvodov podnikateľa Mariana Kočnera. Ten je spolu s ďalšími osobami obžalovaný pre objednávku vraždy novinára. 

Poprava islamistov? Nie, to je nový klip Elánu.
Poprava islamistov? Nie, to je nový klip Elánu.
Zdroj: youtube

Otázne je, prečo skupina s "pomstou" čakala tak dlho. Zvlášť, keď podľa našich informácií text piesne vznikol už pred piatimi rokmi a doteraz odpočíval v šuflíku. Natíska sa odpoveď, že išlo len o pochybné promo skupiny a zbieranie lacných bodov. Nie je isté, či si muzikanti môžu spokojne mädliť ruky. Mnohí ich fanúšikovia si totiž zaskočene klepú na čelo a veľké rádiá avizovali, že novinku hrať aj tak nebudú. Zopár hudobných portálov dalo Elánu rovno stopku.

Na celý škandál ako prvý upozornil portál omediach.com.

Anketa
Myslíte si, že Elán si zavarí u polície na trestný čin?
  • 31%
  • 69%