Čoho sa vzdať vám robilo najväčší problém?

Musela som obmedziť cukry, pretože som závislá od sladkého, takže som podstúpila aj akupunktúru. Trošku mi to pomohlo v tom boji. Ja sa však vlastne stále hrám s tým, že neustále športujem a do toho jem tony sladkého. Preto vyhľadávam ajurvédu, raz za čas sa potrebujem prečistiť. Niekto mi musí nastaviť nové pravidlá a ja sa ich aspoň nejaký čas držím. Je to ťažké, lebo rožky a rezne mám pod rukami stále, pretože mám deti a tie nemôžem držať na diéte. Sladké limonády však nepijeme a snažím sa ich viesť aj k tomu, aby jedli veľa ovocia a zeleniny. Občas si dajú aj čipsy a kolu. Takže je to pre mňa strašná výzva.

Teda predsa varíte…

Deťom áno, ale nie je to môj koníček. Skôr navarím vopred na tri dni alebo varí opatrovateľka a často sa stravujeme v reštauráciách. Tieto Vianoce a Silvester sme chceli ísť na mesiac na Maldivy, ale museli sme to zrušiť, pretože som mala obrovský projekt. Otvorila som pred Vianocami concept store v pražskom obchodnom dome, bola to výzva. Kúpili sme nehnuteľnosť v Dominikánskej republike, takže aj tam smerujeme svoje aktivity. Prenajímame to tam, ale vždy na zimu tam plánujeme žiť, deti tam budú chodiť do školy. Spolupracujem so sieťou ekorezortov, ide o projekt, v ktorom sa rieši udržateľnosť, dlhovekosť, budú tam rôzne meditácie, ajurvédski lekári, celkový „healing“ človeka. Projekt rezonuje s mojím životným štýlom. Budem tam fotiť aj svoj ďalší kalendár, robiť diár, takže sa fakt nenudím. Mám z toho trošku závrat, aby sme to všetko stihli. (Smiech.)

Zdá sa, že ajurvédska medicína vás dostala.

Áno, a akupunktúra ma veľmi prekvapila. Pomohla mi aj od migrén. Keď vám odstránia cukor, v mojom prípade to veľké množstvo cukru, kávu a ďalšie veci, telo dostane šok a môže reagovať rôzne. U mňa to boli nevoľnosti a migréna. Ale akupunktúra vás okamžite zbaví bolesti, v priebehu niekoľkých minút. Najprv som tomu neverila, bolo to prvýkrát, čo som vyskúšala akupunktúru, a bola som z toho v šoku, ako rýchlo to zabralo. Teraz hľadám niekoho, kto by ma v Prahe takto „riešil“, a všetkým to odporúčam. Ajurvéda je super reštart tela. Vždy cítim, ako mi začne fungovať metabolizmus, zlepší sa mi kvalita pleti a hlavne zdravie. Nejde primárne o chudnutie.

Pokračovanie na ďalšej strane.