Keďže herečka prekonala zákernú rakovinu pľúc, patrí k ľuďom, pre ktorých by nákaza  koronavírusom mohla byť fatálna. Nečudo, že sa o ňu jej fanúšikovia boja. Možno preto sa odohodlala poskytnúť rozhovor,  aby ich upokojila.

Neprišiel si po cenu

Obavy o Šafránkovej zdravie vzrástli najmä vtedy, keď si jej muž Josef Abrhám neprevzal divadelné ocenenie, Cenu Thálie. Ide o mimoriadne prestížne uznanie umeleckej práce, ktoré si herci veľmi  vážia. Tentoročný ceremoniál sa nekonal v divadle, ale  cez kameru, keď si ocenení preberali sklenenú masku jednotlivo a vysielala to televízia. Abrhám si však po masku neprišiel ani do štúdia. Dokonca sa neobjavil ani v predtočenom medialóne. Hneď to spustilo vlnu špekulácií. Je chorý? Alebo je chorá jeho Libuška a on nemá náladu na pocty?

Musí sa postarať

Našťastie sa ukázala iná príčina,  opatrnosť. Abrhámovi nestačili  bezpečnostné opatrenia a cenu si radšej neprišiel prevziať. Koniec - koncov, veľa hercov sa nakazilo vírusom práve pri nakrúcaní.

Josef Abrhám je vzhľadom na to, že s Libuškou patria do rizikovej skupiny,  veľmi obozretný a podľa možnosti nikam so ženou  nechodia. Popoluška, ktorá dáva rozhovory naozaj zriedka, sa však rozhodla upokojiť fanúšikov. Prelomila mlčanie a rozrozprávala sa, ako žije. Vďakabohu je v poriadku a veľmi sa teší na Vianoce. Prežije ich obklopená deťmi, keďže k nej prídu vnúčatá. Ako starostlivá babka sa  o ne bude starať a keďže nie všetky sú už dosť veľké, aby mohli sledovať televíziu, Popolušku si vraj určite cez sviatky u "Šafránkovcov" nepustia. Nebudú mať čas.

Anketa

Patrí k vašim Vianociach aj rozprávka Tri oriešky pre Popolušku?