Veronika Cifrová Ostrihoňová rozhodne pôjde v týchto parlamentných voľbách k volebnej urne a už aj vie, komu dá svoj hlas. Oznámila to fanúšikom na sociálnej sieti, ktorým zároveň poskytla svoj rozhodovací manuál, ktorý jej pomohol zorientovať sa. A pridala aj pár "zlepšovákov" pre tých, ktorí nemajú veľa času.

 

Čo odporúča?

Vypočuť si programy strán v podcastoch, pozrieť stránku spoznajkandidáta.sk s krátkymi rozhovormi z kandidátmi jednotlivých strán, pozerať predvolebné debaty Na telo s Michalom Kovačičom alebo skúsiť volebnú kalkulačku. Práve tá ju však zmiatla: "Mne tam zatiaľ vždy vyšiel taký "vodvaz", že by som musela prejsť zmenou osobnosti, aby som ich volila." Dodala však, že pre niekoho to bude mať efekt.

Anketa
Veríte politikom, že dodržia svoje predvolebné sľuby?
  • 4%
  • 96%

Baby friendly


K rozkošnej fotografii štvomesačnej dcéry Sáry, pred ktorú položila zoznam zaregistrovaných kandidátov napísala, ako sa k svojmu rozhodnutiu dopracovala ona: "Na začiatku som spravila jednoduchý inštinktívny výber - strany, ktoré sú mi sympatické a strany, ktoré nie."

Potom si prečítala programy strán zamerané na oblasti, ktoré ju najviac zaujímajú - zdravotníctvo, školstvo a justícia. Vyšlo jej, že súhlasí s troma stranami. Zvíťazila napokon strana s najviac sympatickými ľuďmi, ktorých považuje za odborníkov a "ľudsky jej nekolú oči." Vyzvala tiež k tomu, aby ľudia nevolili extrém a nehľadali dokonalosť, ale hlavne išli 29.februára voliť.

POZRITE SI ROZKOŠNÚ FOTKU MALEJ SÁRY S VOLEBNÝM ZOZNAMOM VO FOTOGALÉRII.