Keď sme sa dohodli na rozhovore, tak ste boli odcestovaná. Prečo ste odišli do Egypta? Ako sa vám tam žije?

Po pôrode som odišla do Egypta kvôli priateľovi. Pre koronunemohol byť pri pôrode dcérky a nemohol ju vidieť viac ako dva mesiace. Pýtate sa, aký je rozdiel medzi životom na Slovensku a v Egypte. Rozprávame o dvoch krajinách, v ktorých je rozdiel v tradíciách, mentalite, náboženstve aj kultúre. Čo ma v Egypte prekvapilo, bolo to, že tu bežne nájdete postavenú mešitu vedľa kostola. Oni sa snažia žiť v mieri a hlavne sa nestarať do života iných ľudí. Ľudia v Egypte veľmi radi pomáhajú druhým bez ohľadu na to, či vás poznajú, alebo nie. My žijeme v Sahl Hasheesh a tu sú nastavené iné podmienky a pravidlá ako v iných častiach Egypta. Žijú tu väčšinou cudzinci. V Egypte sa celkovo cítim príjemne a bezpečne.

Nedávno sa o vás písalo, že sa s vaším exmanželom Marianom Kotlebom sporíte o uznanie otcovstva dcérky Jannat. Ako ste to napokon vyriešili?

Nenazývala by som to, že sa sporíme o uznanie otcovstva. My sme sa obaja do tejto situácie dostali pre zákon. No súd ešte neprebehol, takže stále čakáme.

Prečo ste sa rozviedli?

Na to nebudem odpovedať.

Prebehlo vaše druhé tehotenstvo štandardne?

Som z tých šťastnejších mamičiek. Moje prvé aj druhé tehotenstvo prebehlo bezproblémovo. Prvý pôrod bol ťažší, rodila som 25 hodín. Pri dcérke to bol oveľa prijateľnejší priebeh. Keď sa dcérka narodila, mala len 2 510 gramov a 45 cm. Nakoniec všetko veľmi rýchlo dobehla.

Ozaj, nie je jej v Egypte prihorúco?

Jannat je veľmi pokojné bábätko. Sem-tam máme ťažkú noc, ale s tým sa vždy ráta :-). Máme nastavený režim, ktorý sa snažíme dodržiavať, a vďaka tomu spinká pekne aj cez deň. Dcérku dojčím. Myslím, že teplo zvláda veľmi dobre, no, samozrejme, priamemu slnku ju nevystavujem.

Ako ste Marianovi Kotlebovi povedali, že máte mimomanželský vzťah a chcete sa rozviesť? 

V čase, keď do môjho života vstúpil iný muž, som s mojím exmanželom nežila v spoločnej domácnosti dlhší čas a na súde boli v tom čase už rozvodové papiere.

V súvislosti s vami sa spomína istý Egypťan...

Áno, je to pravda, že môj priateľ je Egypťan. Je to vzdelaný, inteligentný muž pracujúci na vysokom poste.

Nie je to paradox, že máte vzťah s človekom z inej kultúry, pričom vášho manžela odsúdili za propagáciu extrémizmu a má dlhodobo nálepku radikála a xenofóba?

Podľa mňa to paradox určite nie je. Exmanžel mal vždy dobré kontakty v arabských krajinách. Pri jeho návšteve v Libanone a Sýrii prešiel dôkladným preverovaním, aby sa mohol zúčastniť na stretnutiach s predstaviteľmi sýrskej vlády a prezidentom Libanonu. Počas návštevy v Egypte sa vždy s miestnymi rozprával o politike a o živote. Vravel, že majú niečo spoločné. Dokonca jeden kapitán vojenského námorníctva nás po Marianovom rozhovore s ním pozval na súkromnú večeru.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.