Veronika predchádzajúce ročníky súťaže nesledovala a dokonca si o nej nemyslela nič dobré. To, že sa tam ocitla, spískal jej otec, jeho snom bolo vidieť dcéru v SuperStar. Po dlhom prehováraní tmavovláska súhlasila, ale ani napriek talentu to v úvodných kolách vôbec nemala jednoduché. Porotcovia jej už na kastingu vysvetlili, že aj keď má zlato v hrdle, niekedy to nestačí.

„Bolo mi to veľmi ľúto. Tak sme si s rodinou doma sadli a hľadali najúčinnejšie riešenie. Premýšľali sme, čo za tým môže byť. To, že som Rómka, alebo jednoducho to, ako vyzerám? So svojimi osemdesiatimi piatimi kilami som sa ako hviezda obliecť nemohla, a tak sme si povedali, že kilá pôjdu preč!“ Veronika nám prezradila, že celá rodina to vzala doslova a ručička na váhe klesala nielen jej, ale všetkým!

Ľudia ich nespoznávajú

Finalistka s hmotnosťou bojuje už dlhší čas. Pred dvomi rokmi mala dokonca až stodesať kíl. Podarilo sa jej schudnúť na sedemdesiat, ale keď prestala s fajčením, opäť pribrala. V jej prípade je asi nezmysel vyhovárať sa na nikotín, keď sama priznáva, že v ich kuchyni sa pripravovali tie najkalorickejšie „bomby“. Bôčik a vyprážané jedlá boli na dennom poriadku.

Teraz je všetko inak. Ich chladnička je plná zeleniny a zdravých jedál, na ktoré si zvyká každý člen rodiny. „Tak ako motivoval otec mňa, ja teraz motivujem celú rodinu. Mama schudla dvadsať kíl, otec a sestra pätnásť. Ľudia si o nás šuškajú a sú milo prekvapení, ako sa Danišovci mohli tak zmeniť.“

Žiadne trápenie

Okolie si myslí, že jej chudnutie je drastické, no ona to vidí inak. „Začala som prijímať zdravé kalórie, zdravé cukry ako stévia, veľa zeleniny a bielkovín v podobe jogurtov a syrov,“ hovorí. Obmedzila stravu a pridala pohyb. Pyšne sa nám pochválila, že pravidelne každé ráno chodí behávať, a keď má voľno, zájde do hotelového fitka.

Tam sa aj každé dva týždne postaví na váhu. Rýchlosť, akou Veronika zhodila kilá, je obdivuhodná. Až natoľko, že porotca Ondřej Soukup prejavil v priamom prenose obavy o jej zdravie. Síce ju pochválil za príťažlivý vzhľad, no odporučil jej, aby už nechudla, aby sa jej nadchnutie štíhlosťou nezvrhlo na anorexiu. „Vážim si, že sa o mňa zaujíma, ale mám to pod kontrolou,“ povedala nám Veronika. S chudnutím mieni pokračovať a chcela by sa zbaviť ešte ôsmich kíl. Už pracuje aj na tom, že si hľadá osobného trénera, pod ktorého dozorom si spevní postavu.

Ožila som

Aj keď sa Veronike o tom nehovorí ľahko, uvedomuje si, že nikdy nemala sebavedomie. Opisovala nám, že vždy bola sivou myškou, ktorá sa bála k niekomu čo i len prihovoriť. Odrazu sa ocitla na vysvietenom pódiu, kde stojí ako sebavedomá žena. „Konečne si verím a nemám strach. Premena mi pomohla nielen fyzicky, ale hlavne psychicky.“

Aj keď si „Verča“ na vylepšený vzhľad rýchlo zvykla, s chudnutím sa objavil menší problém, no ten dostáva pod kontrolu. „Nečakala som to, ale s kilami mi ubudla aj sila v hlase a pri speve musím viac pritlačiť na bránicu. Zvykám si a verím, že to nebude problém.“

Pamätáte si, ako Veronika vyzerala kedysi? Pozrite si fotky v našej fotogalérii!

Sledujte premenu Hely Imagbe: Ušili sme jej diétu na mieru