Česká herečka Helena Růžičková (†67) prešla peklom, keď prišla o svojho jediného syna. Herec Jiří Růžička zomrel 20. februára pred 24 rokmi, mal iba 43 rokov. Zabila ho nielen morbídna obezita. Ako píše český Blesk, svojho času vážil neuveriteľných 312 kilogramov.

Paradoxne ako dieťa trpel podváhou a jeho babička vraj plakala kvôli tomu, že zomrie od hladu. Nakoniec sa rozjedol viac, ako bolo treba. Syna Heleny Růžičkovej si môžete pamätať aj z rozprávky Tri oriešky pre Popolušku, kde hral zavalitého kuchtíka, vážiaceho okolo sto kíl.

Zo svojej obezity si herec dokázal uťahovať, ťažko ale povedať, či to bol humor od srdca.

Chcela ho zabiť

Jiří Růžička extrémne pribral vtedy, keď od neho odišla tretia manželka, úplne prestal dbať na životosprávu. Ako uvádza Blesk, vypil za noc aj 15 litrov koly. Od roku 1996 začal chodiť po nemocniciach, prekonal infartky, mŕtvice, kolapsy. V nemocnici v Plzni sa ho dokonca pokúsila zabiť zdravotná sestra - dôvod bol šokujúci.

Jiřímu Růžičkovi upchávala hadičky od prístrojov vraj preto, aby ublížila jeho matke, ktorá v tej dobe kandidovala do Senátu za Komunistickú stranu Česka a Moravy. Herečka nechala syna previezť inam. Jirkovi sa stala osudnou mŕtvica, jeho utrápená mama podľahla rakovine, ktorej nedokázala vzdorovať.

ZASPOMÍNAJTE SI NA OBOCH VO FOTOGALÉRII.