V akom je Otto stave?

Samozrejme, nie v dobrom. S Andreou boli spolu sedemnásť rokov a boli na seba naviazaní, trávili spoločne veľa času. Situácia je preňho veľmi náročná. Pomaly nastáva to uvedomenie si, že ona tam naozaj nie je. Zo stavu šoku prichádza realita a o to je to ťažšie. Myslím si, že teraz príde najhorší čas. Človek sa s takouto situáciou vyrovnáva niekoľko rokov, niekedy celý život, nestačí na to pár dní.

O to je to horšie, že jeho žena odišla nečakane, netrpela zdĺhavou chorobou.

Nikto nepredpokladal, že by sa niečo také mohlo stať. Andrejka bola plná elánu...

Tým, že to Otto tak ťažko znáša, asi sa nevie postarať o seba a o domácnosť...

Zatiaľ sa necíti na to, aby zvládal zaradiť sa do bežného života. Opäť vravím za seba – nakúpim, upracem, vonku sa hrávam so psami, polievam kvety, strihala som stromčeky...

Nevychádza z domu?

Nie, po týždni len vyšiel zaniesť Andrejke kvety na hrob. Celý čas sa zdržiava iba v rámci domu a záhrady. Medzi ľudí nechodí, čo je, myslím, v takýchto chvíľach pochopiteľné. Človek potrebuje byť sám so sebou.

Má problém so srdcom a náhly odchod manželky mu zrejme ešte priťažil. Nesťažuje sa na zdravotné problémy?

Iste mu to nepridalo. Ani psychicky, v dôsledku odchodu manželky, ani fyzicky pre problémy so srdcom, sa necíti dobre. Snažíme sa udržiavať ho v stave, aby sa nezhoršil. Najmä aby nevynechával užívanie liekov.

Už sú známe výsledky pitvy?

Nie, aspoň ja o nich neviem.

Je schopný žiť v dome, v ktorom mu zomrela milovaná žena?

Neviem si predstaviť, že by miesto plné spomienok na Andrejku práve v tejto chvíli opustil.V tom dome je celý ich spoločný život. Veľmi ho to zasiahlo, no pre Otta je to domov.

Jednou z tých, ktorí podali vdovcovi pomocnú ruku, je Daniela Kralevich.
Jednou z tých, ktorí podali vdovcovi pomocnú ruku, je Daniela Kralevich.
Zdroj: Plus JEDEN DEŇ