Pôvodne mali koncert v O2 aréne odspievať manželia spoločne. Práve naň kúpil Margita Hanke Zagorovej (†75) luxusné červené šaty berúce dych, v ktorých sa odfotila na plagát. Lenže na pódiu ich už nepredviedla. Objavili sa vážne zdravotné problémy, ktoré sa ukázali ako fatálne…

Červený šok

Teraz Margita našiel sily, aby podujatie predsa len pripravil s hviezdnymi hosťami a venoval ho svojej mŕtvej láske. Na pódiu sa niekoľkokrát neubránil emóciám, došlo aj na slzy. A zažil aj poriadny šok. Keď prišla na pódium Lucie Bílá v dlhej červenej róbe. „Preboha, tie šaty poznám,“ preblesklo mu vraj hlavou. V prvej chvíli si totiž myslel, že si ich Lucka vzala bez jeho vedomia.

Samozrejme, nebolo to tak. Zlatá slávica mala vlastné šaty, ktoré sa však zámerne podobali. Bola to jej pocta kolegyni a priateľke, ktorej piesne publiku zaspievala.

Briliantový dar

Aj Margita ju však šokoval. Keď dospievali, vytiahol škatuľku a dojatý povedal, že toto je od Hanky. Ukázalo sa, že ide o na­ozaj luxusný dar. Retiazka a krížik od Christiana Diora vyrobený z bieleho zlata a posiaty briliantmi. Vraj ho Zagorovej kúpil pred 20 rokmi na najluxusnejšej pražskej ulici a ona ho do poslednej chvíle rada nosila na vystúpenia aj do spoločnosti.

O Lucii je známe, že má brilianty veľmi rada a má veľkú zbierku briliantových šperkov. Tento, samozrejme, bude mať pre ňu ešte väčšiu hodnotu, nevyčísliteľnú peniazmi.

Briliant za briliant

Mimochodom, aj ona kedysi darovala diamantový šperk kamarátke. Išlo o herečku Jiřinu Jiráskovú (†81), s ktorou sa veľmi zblížili. Bezdetná vdova mala na sklonku života veľké zdravotné problémy a bola osamelá, preto ju Lucka chcela potešiť briliantovým prsteňom. Jej šľachetný čin bol vlastne Margitom po rokoch odmenený podobne štedrým darom.