Zvyky maestra

Lasica, ktorý by počas týchto dní oslávil nedožitých 83 rokov, sa po divadelných doskách a na filmovom plátne prechádzal dlhé dekády. Od šesťdesiatych rokov zbieral uznanie za uznaním a budoval si špičkové meno v brandži.

Skláňali sa mu u nás aj v Českej republike a on sa rozdával, kade chodil. Maestro na druhej strane miloval svoj pokoj a overené rituály. Medzi ne patrila napríklad dobrá kávička ku novinám, ktoré čítaval v obľúbených kaviarňach bratislavského Starého Mesta. S úzkym kruhom priateľov následne debatoval o tom, čo priniesol nový deň, alebo len tak dumal nad životom.

Neraz sa vyznal, že okolie Dunaja s promenádou bolo pre neho magnetom, ktorému nevedel odolať. Herec a satirik to mal k vodnému živlu, z ktorého čerpal energiu, blízko. Domov odtiaľ to mal len prešprintovaním frekventovanej cesty a už bol vo svojom privátnom kráľovstve.

Ako a kde si velikán dvadsať rokov nažíval v súkromí sa verejnosť dozvedela až po jeho skone. Vtedy sa na realitnom portáli objavila ponuka vzácnej nehnuteľnosti. Tú Lasica obýval po tom, čo sa odsťahoval z okrajovej časti hlavné mesta – v Karlovej Vsi. 

Pokračovanie na nasledujúcej strane.