Hovorí o sebe, že ide na tristo percent a pracuje od nevidím do nevidím. Speváčka Sisa Lelkes Sklovská je skutočný nezmar, ktorý sa pre kariéru, ale aj pre manželstvo s finančníkom na dôchodku Jurajom Lelkesom rozkrája. Aj dobre namazaný stroj sa však občas zadrhne, a to sa stalo i v prípade umelkyne. „Bola som v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici na rôznych vyšetreniach. Išlo o takú moju osobnú STK, pretože už dlhšie mi kamaráti lekári hovorili, aby som nepodceňovala zdravotný stav. A dobre, že som ich vypočula. Výsledok ma veru prekvapil, ale nevykoľajil,“ smeje sa Sklovská, ktorá Šarmu zopakovala, že nie je žiadna cintľavka.

V roku 2018 podstúpila plastiku nôh.
V roku 2018 podstúpila plastiku nôh.
Zdroj: Archív S.S.

Zamrzol jej úsmev

Železná lady umeleckej brandže sa dozvedela, ako to s ňou v skutočnosti vyzerá. Aj keď má Sisa energie na rozdávanie, a všade, kde príde, rozprúdi dobrú náladu, tentokrát jej stŕpol úsmev na tvári. A to doslova!

„Na vyšetrení mi zistili problém so zubom. Testy odhalili, že je to dosť akútne a treba chirurgicky zasiahnuť. Okamžite sme sa preto dohodli, kedy pôjdem na operáciu. Ak by som to neriešila, hrozili by mi v budúcnosti vážne zdravotné komplikácie, a tie rozhodne nikto nechce. Pre problémy so zubami to vždy môže byť pestré a môžu stáť za ďalšími zdravotnými ťažkosťami,“ vysvetlila Sisa a hneď si s odborníkmi dohodla termín zákroku, ktorý na odporučenie primára Rastislava Slávika z maxilofaciálnej chirurgie napokon absolvovala v Bratislave.

V minulosti absolvovala operáciu bedrových kĺbov.
V minulosti absolvovala operáciu bedrových kĺbov.
Zdroj: Instagram

Nepríjemná operácia

„Operácia prebehla v lokálnej anestézii, a napriek tomu, že išlo o nepríjemný zákrok, sa už cítim podstatne lepšie. Beriem antibiotiká, trošku ma to miesto v ústach ešte pobolieva, ale som rada, že mám po tom a môžem sa opäť venovať svojim pracovným projektom,“ prezradila Sisa, ktorá „generálnou údržbou“ v Bystrici až na spomínaný zub prešla.

O Sisu sa stará jej manžel Juraj Lelkes.
O Sisu sa stará jej manžel Juraj Lelkes.
Zdroj: Emil Vaško

 

„Všetky vyšetrenia dopadli dobre, ešte čakám na posledné výsledky. Naozaj odporúčam ľuďom, aby preventívne prehliadky nezanedbávali, a keď majú pocit, že niečo nie je s ich zdravím v poriadku, aby išli za svojím lekárom,“ nabáda hviezda muzikálov, ktorá na lekárov z Rooseveltovej nemocnice nedá dopustiť. Pri putovaní z oddelenia na oddelenie, kde podstupovala kontroly, sa stretla s ochotou a porozumením. „Ak môžem, veľmi rada by som sa chcela aj cez vás poďakovať prednostovi Ľubomírovi Skladanému, primárke Eve Lackovej, alergológovi Luďkovi Hochmuthovi, ďalej prednostom Urbančekovi a Donáthovi, či pánovi doktorovi Venglarčíkovi,“ vymenovala Sklovska doktorov, ktorých rukami prešla. Ako dodala, vôbec nemala pocit, že ju brali ako známu speváčku, ale ako každú jednu pacientku či pacienta.

Diváci ju opäť uvidia ako Máriu Teréziu.
Diváci ju opäť uvidia ako Máriu Teréziu.
Zdroj: Rene Miko

Potrápili ju aj nohy

Napriek tomu, že odtrhnúť Sisu od mikrofónu či dobrej zábavy je umenie,  má za sebou viacero chirurgických zákrokov. V roku 2018, po pracovnom výlete v Ríme, zamierila do Bystrice, kde podstúpila dvojnásobnú operáciu nôh. Už dávnejšie jej diagnostikovali haluxy, ktoré jej tlačili na klenbu nôh, ale nechcela si nechať sekať kosti. Uspať sa nedala, pretože pri celkovej narkóze by mohlo dôjsť k modifikácii hlasiviek, ktoré ju živia.

Pred zákrokom stihla školskú stretávku, kde stretla fyzikára.
Pred zákrokom stihla školskú stretávku, kde stretla fyzikára.
Zdroj: Archív S.S.

Tmavovláska mala teda nohy niekoľko týždňov v sadre. A pred pár rokmi jej na klinike v Rakúsku menili aj oba bedrové kĺby. Kým prvý zákrok zvládla lepšie, ten druhý jej dal zabrať obrovskými pooperačnými bolesťami. Aj tak sa však dala veľmi rýchlo do formy, a už čoskoro zase „hopsala“ na divadelných doskách. Inak to nebude ani teraz. Živelnú dračicu totiž čaká fúra práce, na ktorú sa veľmi teší. „Mám divadelné predstavenia, pripravujeme predvianočné a vianočné vystúpenia a koncerty, nejaké súkromné akcie, takže roboty bude dosť. Veľmi sa na svojich fanúšikov a kolegov teším,“ sľubuje poriadnu zábavu Sisa.