Medzi celebritami, ktoré vyjadrili smútok nad odchodom Hany Zagorovej bola aj Helena Vondráčková. Málokto vtedy tušil, že sama prežíva ťažké obdobie.

Kolaps

Ešte nedávno bola pritom speváčka v plnej sile a šťastná. Užívala si leto na svojej novej lodi, zavárala uhorky a tešila sa z nádherných narodeninových osláv a koncertov. Možno práve to ju ale vyčerpalo. Aj keď na sedemdesiatpäť nevyzerá, isté je, že by sa šetriť mala.

Rušný život si však vyžiadal daň a Helena skolabovala. Skončila v nemocnici, kde lekári zistili vážnu diagnózu - zápal osrdcovníka.

Riskuje?

Samozrejme, okamžite zahájili liečbu a stav sa našťastie zlepšil. Speváčka potvrdila, že zápal ustupuje. „Samozrejme sa musím šetriť a vyvarovať sa fyzickej námahy, ale spev je radosť a veľmi mi okysličuje krv,“ povedala denníku Blesk Vondráčková. Šokujúce však je, že rozhovor dávala na letisku, odlietala totiž na koncert na Slovensko!

Našťastie dopadol dobre a speváčka bola po vystúpení v Bojniciach šťastná. Je však otázne, či energický koncert plný tanca a náročného spevu je naozaj pre ňu bezpečný. Najmä keď zápal podľa jej vlastných slov ešte celkom neustúpil. Nejeden umelec doplatil na to, že precenil svoje sily, keď sa rozhodol vystupovať napriek zdravotným problémom.