Tí to majú o to ťažšie, že krajiny zatvárajú svoje hraničné priechody, zakazujú vstup cudzincom a obmedzili ich pohyb. Situácia sa pritom stále mení, čo bude zajtra, nevie nikto. Nateraz platí, že ľudí bývajúcich  v blízkom pohraničí s nevyhnutnými dokladmi v rukách na Slovensko i naspäť do Rakúska pustia.

Ako sa s tým vyrovnávajú prominenti, ktorí žijú blízko, a predsa tak ďaleko od Slovenska?

Číta na Instagrame

Slovensko zatvorilo aj hranice s Rakúskom a okrem našincov a kamiónovej dopravy nepúšťa na naše územie nikoho. Herec Juraj Kemka sa s manželkou Adrianou presťahovali do rakúskeho Wolfsthalu už pred tromi rokmi, žiadnu pandémiu nikto nečakal.

Postavili si tam rodinný dom, v ktorom našli vytúžené šťastie s deťmi Šimonom a Matúšom. Umelca vtedy ubíjala rušná Bratislava, ale aj čosi iné. Je totiž hlasným kritikom pahltných politikov.

„V roku 2012 som si myslel, že v roku 2016 sa politická situácia na Slovensku zmení. Teraz prichádzam na to, že najdôležitejším dôvodom, prečo sa sťahujeme, je to, že keď sa niečo stane, budeme na tej lepšej strane hraníc. Naša krajina nás neustále niečím ubíja a vlastne nás sama posiela preč,“ vyjadril sa Kemka v minulosti pre portál zenyvmeste.sk.

Ako to však vníma v súčasnosti?

Sú doma

„Dosah to na našu rodinu nemá. Dodržiavame nariadenia, ktoré súvisia s prevenciou. Dobré je i to, že nemusíme nikam chodiť, takže sme doma. Myslím si, že je dôležité dodržiavať pravidlá a byť zodpovední. Vtedy to zvládneme,“ povedal Šarmu Kemka s tým, že s otázkou, čo do hrnca, nie je žiadny logistický problém.

„Obchody aj služby tu v Rakúsku fungujú, nezaznamenal som nijaký problém. Sú zásobené a najmä ľudia nerobia paniku, atmosféra je tu pokojná. Myslím si, že je tu podobná situácia ako na Slovensku,“ zhodnotil Juraj, ktorý so svojou rodinou riadne dodržiava opatrenia a nariadenia v čase pandémie.

Čas v záhrade

Čo robí Juraj Kemka s voľným časom? „Chodíme na našu záhradu, trávime v nej viac času, sme spolu ako rodina a to je dôležité. Hráme spoločenské hry, veľa sa rozprávame. To je pozitívne, treba na tom celom hľadať pozitívne veci,“ odkazuje známy herec, ktorý nesedí len tak nečinne doma, ale vyvíja i prospešné aktivity.

„Na internete sú živé vysielania, aj ja sa do nich zapájam a čítam tam veci. Budem robiť i vlastné živé vysielania na Instagrame, čítam tam napríklad veci od Jula Satinského,“ dodal Kemka, ktorý podľa všetkého život u susedov neoľutoval. 

Pokračovanie na nasledujúcej strane.