Má tu azyl

Dnes sa každý Slovák, ktorý príde zo zahraničia na Slovensko, musí podrobiť povinnej dvojtýždňovej karanténe. Výnimka platí pre tých, ktorí robia vzdušnou čiarou sto kilometrov od hraníc, ale aj im zrejme pristrihnú krídla.

Takzvaní „pendleri“ sú veľmi rizikoví pre možné zavlečenie nákazy. Nateraz však platí, že ak by Pietrová bývala na Morave, tak by s pečiatkou zo slovenskej televízie mohla pendlovať medzi krajinami. Lenže Praha je vzdialená stovky kilometrov, a tak musí zostať v Bratislave. Pre hviezdu to problém nebude, pretože tu vlastní byt a v Ružinove býva i jej mama. 

Generál Nejedlý

V podobnej situácii ako Pietrová je však aj ďalšia televízna hviezda, Danica Nejedlá. Jej muž Alexander Nejedlý od začiatku roka pracuje v Prahe na lukratívnom mieste hasičského atašé.

Bývalý prezident Hasičského a záchranného zboru SR tam momentálne naplno zarezáva. Pred pár dňami si ho všimol cestovateľ Peter Hliničan.

„Priamo na letisku v Prahe, hneď pri pasovej kontrole na Slovákov čakajú zástupcovia SR na čele s generálom Nejedlým. Privítajú, vysvetlia a poskytnú potrebné informácie po príchode. Tiež koordinujú repatriáciu na Slovensko. Pravý generál,“ pochvaľoval si na internete Hliničan a pridal aj spoločnú fotku s Daniciným manželom. Ten bol takmer na nespoznanie, keďže sa chránil obrím respirátorom.  

Pokračovanie na nasledujúcej strane.