Mladá Martina je osemnásobná svetová šapmpiónka v bojových umeniach a s bratom trénuje s vojakmi NATO v Bruseli. Tvorcovia seriálu Oteckovia potrebovali tento typ ženy, ktorý bude v seriáli učiť sebaobranu. Sympatickú Češku oslovili a ona si zahrala v troch epizódach, hlavne po boku Jána Koleníka (40).

V seriáli Oteckovia vás herci dosť podceňovali, že ako útla žena ich nezložíte na zem. Stretávate sa s takýmito predsudkami aj v reálnom živote? Teda najmä chlapi podceňujú vašu fyzickú silu?

Myslím, že je správne, že nevyzerám ako bitkár. S predsudkami sa samozrejme trochu stretávam, ale nerozhádže ma to. Viem, čoho som schopná a názory ostatných si k srdcu neberiem. Som taký chameleón s dvoma svetmi. Ľudia, ktorí ma poznajú z bojových športov si nedokážu predstaviť, že viem vyzerať pekne a žensky. Druhá polovica zo školy, z práce si ma zase nedokáže predstaviť v boji. Ja sa tomu vždy musím len smiať.

Spolu si zahrajú až v troch častiach.
Spolu si zahrajú až v troch častiach.
Zdroj: Peter Zakovic

Dočítali sme sa, že ste zažili v detstve šikanu. Bol toto dôvod, prečo ste sa s plným nasadenia pustili do tohto športu?

Áno, bol to taký prvý impulz, prečo som s bojovými športmi začala. Nikto, ale nepredpokladal, že sa bojovým športom budem raz venovať naplno. Všetci mi hovorili, že to nie sú športy vhodné pre dievčatá. No, a nejako sa to zvrtlo. Teraz ma všetci naplno podporujú. Bojové športy sú fajn. Učia rešpektu, úcte, disciplíne a ďalším dôležitým vlastnostiam.

Sú situácie, kedy viete svoju fyzickú silu využiť vo svoj prospech?

Určite. Sila sa hodí vždy a na všetko - či už chcem niekoho zbiť, či niečo odniesť, zdvihnúť .…

Martina si Koleníkovú prítomnosť užila.
Martina si Koleníkovú prítomnosť užila.
Zdroj: Peter Zakovic

Zahrali ste si už v nejakom seriáli alebo filme, či v Oteckoch to bola vaša prvá skúsenosť?

Hranie v Oteckoch bola moja premiéra. Veľmi som si natáčanie užila a celý tím bol úplne skvelý. Tešila by som sa, ak by scenáristi ešte niečo vymysleli.