Habera ho natrel

Práve Džunková urobila z Čekyho šťastného a násobného tatka. Sympatickej mamičke utajené tehotenstvo, o ktorom skutočne vedel len veľmi úzky okruh ľudí, nesmierne pristalo. Dokazuje to záber z minulého roka, na ktorom je Nataša vo vysokom štádiu tehotenstva a bruško jej už poriadne visí. Vznikol v jednej z košických reštaurácií a budúci dvojnásobní rodičia sú v spoločnosti prominentných priateľov – hercov a manželov Róberta Jakaba a Anny Jakab Rakovskej. Zdá sa, že tak Anička, ako aj Nataša priviedli na svet svoje ratolesti približne v rovnakom období.

Rakovskej sa to „podarilo“ začiatkom septembra. Manželia Jakabovci neboli jediní zasvätení do Čekyho sladkého tajomstva. Hudobník si totiž neustrážil jazyk v jednom z rozhovorov pre českú stanicu Nova. Keď sa ho redaktorka opýtala, koľko má detí, obrátil sa na svojho kolegu zo speváckej šou Paľa Haberu. Ten okamžite pohotovo zareagoval, že štyri, na čo Marián jeho presné vedomosti upresnil: „dve holčičky a dvoch klučinov“.

Mimochodom, z poroty SuperStar si sem tam vtipne uťahovali, že sa mení na škôlku. Z porotkýň Patrície Pagáčovej aj Moniky Bagárovej sú totiž mamy, no nikto, okrem nich, nevedel, že hneď vedľa nich sedí ďalší do partie. Otecko Čekovský tak jednoznačne medzi Moniku a Patrície v tomto ohľade zapadol. Aj keď bol ticho ako pena…

Súrodenci Marián a Ľubica Čekovskí sa od detstva venujú hudbe.
Zdroj: instagram

Aká som teta

Kto však nezostal bez reakcie je Mariánova milovaná sestra a úspešná muzikantka Ľubica Čekovská. Šarm ju poprosil o reakciu. „Viete veľmi dobre, že ja súkromie seba a svojej rodiny nekomentujem a nehovorím o ňom. Jednoducho čo sa upečie doma, to sa má zjesť doma,“ začala skladateľka a klaviristka diplomaticky. Napokon sa hrdej tete aspoň trošku rozviazal jazyk.

„Som veľmi šťastná a mám obrovskú radosť zo všetkých neterí a synovcov. No, čo vám poviem, hlavne, aby bol chlapček a aj všetci zdraví a aby sme sa mohli vídavať častejšie. Oni sú v Košiciach, ja som tu v Bratislave. Verím, že to korona umožní,“ uviedla Čekovská, ktorá nedávno zožala úspech na festivale Lípa Muzika v Českej Lípe. A aká je teta? Tá, ktorá nosí cukríky a rozmaznáva, ale skôr usmerňuje?

„Asi to prvé,“ zasmiala sa Ľubica. Viac detailov sme sa snažili získať aj od Mariána Čekovského, ktorý nám to prisľúbil. No muzikantove pracovné nasadenie spolu s otcovskými povinnosťami je mimoriadne vysoké, a tak sme nepochodili sme. Okrem spomínanej speváčkej šou sa totiž objaví aj v jojkárskom Inkognite, ale i na RTVS, kde na neho čakajú detské relácie Táraninky, či novinka Čekyho hudobný labák.

Okrem toho zhudobnil jeden z posledných textov od Milana Lasicu († 81) s názvom Anjel. „Otca som stratil, keď som mal šesť rokov, teraz mi zomrel druhýkrát," povedal pre TASR Čekovský, ktorý s Lasicom plánoval dokonca turné a spoluprácu na spoločnom albume aj s ďalším spevákom a skladateľom Petrom Lipom.

„Potom zrazu prišla ,korona', rozhodli sme sa, že sa stíšime. Na Vianoce som mu napísal, že si od Ježiška želám nejaký text od Milana Lasicu, Milan mi odpísal - Dobre, poviem mu," priblížil hudobník genézu celkovo desiatich textov, ktoré mu Lasica skutočne daroval „pod stromček".

Bohužiaľ, ani po dvojtýždňovej snahe sme z Čekyho nakoniec nevypáčili viac informácií o svojom utajovanom druhom chlapčekovi, s ktorým sa napriek povinnostiam snaží stráviť čo najviac času. Na druhej strane nás hneď upozornil, že fotku chlapčeka zdieľať rozhodne nebude a nemáme očakávať ani klebety z jeho súkromia.

Dôvod, prečo rok o malom Nikolajovi nič nepovedal, tiež odmietol prezradiť. Všetko však nasvedčuje tomu, že prihliadal na rodinné záležitosti a rozvádzať ich ďalej nechce.