Mnohí muži by sa nevedeli rozhodnúť, ktorá bola viac sexi. Ich krása je dodnes legendárna, a hoci sa narodili dávno v minulom storočí, stále sú považované za najkrajšie ženy sveta. Ťažko povedať, ktorá bola slávnejšia a ktorá lepšia herečka. Pre svet boli divy obidve, Lollobrigida aj Loren. Ony to však riešili a rozhodne neboli kamarátky. A rozpory nezažehnala ani smrť.

Do reštaurácie chodí

Keď sa svetom rozletela správa, že Gina Lollobrigida ako deväťdesiatpäťročná zomrela, Sophia Loren, samozrejme, zareagovala. Oficiálne sa vyjadrila, že ju správa veľmi zarmútila a je hlboko otrasená smrťou kolegyne. Ľudia preto čakali, že sa objaví aj na pohrebe. Hoci sa na verejnosti často neobjavuje, občas spraví výnimku. Napríklad na jeseň krátko po svojich narodeninách žiarila na otvorení ďalšej vlastnej reštaurácie v Miláne. Celá v bielom, s masívnym diamantovým náhrdelníkom, hustými gaštanovými vlasmi a magickými riasami vyzerala výborne. Bolo vidno, že hoci od deväťdesiatky ju veľa nedelí, rozhodne to nie je vetchá starenka a energie má stále dosť. Prečo teda neprišla aj na pohreb kolegyne, hoci sa to akosi očakávalo?

Posmrtná výhra

Príčina sa dá dešifrovať. Gina nad ňou totiž napokon predsa len vyhrala. Taliansky režisér Giulio Base (58) na Twitteri po úmrtí Lollobrigidy napísal: „Ciao, Gina. S tebou nás opustila posledná diva.“ To sa iste Sophii nečítalo ľahko. Možno to bol dôvod, prečo sa namiesto osobnej účasti rozhodla poslať na pohreb len veniec. Asi sa nechcela jatriť, lebo jej rivalka mala na poslednej ceste ovácie a rozlúčiť sa prišli davy obdivovateľov. Po skončení obradu bola truhla s herečkiným telom vynesená z kostola. Dostať sa k pohrebnému autu nebolo jednoduché. Ľudia sa totiž chceli svojho idolu aspoň naposledy dotknúť a vrhali sa na truhlu.
Filmovú divu pochovajú v jej rodnom meste, kde má už dávno postavenú monumentálnu hrobku, a v meste Subiaco plánujú po slávnej rodáčke pomenovať i námestie.