Nie je nič nezvyčajné, že herci na pľaci sa dokážu vcítiť do svojich úloh tak, že neraz dôjde aj na zranenia. Tie sú niekedy banálnejšie, no inokedy vážnejšie. Počas nakrúcania seriálu Prázdniny si na vlastnej koži zranenie „užil“ aj Ľuboš Kostelný (37), ktorému sa pred kamerou vypomstila manipulácia s kosou. Stačilo málo a usmievavého herca to mohlo stáť jeden prst na ruke. Čo sa vlastne stalo? „Porezal som si prst na kose. Stalo sa to vzápätí po tom, ako ma upozornili, že je práve naostrená. Ubezpečil som ich, že sa nemusia báť, predsa nie som nešikovné decko, no a v sekunde som sa dorezal. Skrátka, situácia pre mňa úplne charakteristická,“ povedal nám so smiechom o svojom zranení Ľuboš Kostelný.

Úraz herca Ľuboša Kostelného: Stačilo málo a takmer si ho odfaklil...
 

Poranený prst Kostelného poriadne zabolel.
Poranený prst Kostelného poriadne zabolel.
Zdroj: TV JOJ
 

Prvá pomoc

Štáb bol z jeho porezaného prsta okamžite na nohách, akoby to predvídali, boli na podobnú situáciu pripravení s náležitým balíčkom prvej pomoci. Nasledujúce scény už Kostelný nakrúcal s pracovnými rukavicami a bol už viac ako opatrný. Napriek tomu nebola o úsmevné udalosti v ten deň núdza.

Aj títo sa na pľaci potrápili:

 

 

Hrdinka

Nie je to tak dávno, čo ukrutné bolesti kolena dohnali herečku Zdenu Studenkovú (64) na operačný stôl. V auguste roku 2017 podstúpila totálnu endoprotézu, čiže úplnú náhradu kĺbových plôch kolena. Začiatkom septembra sa už posadila za pult v relácii Inkognito. S bolesťami kolena navyše odohrala predstavenie Leni v SND. Nikto z divákov nezaregistroval, ako sa herečka stále nenápadne opiera raz o stoličku, stôl či o sedačku. „Divák mal pocit, že tak to je v scenári,“ dozvedeli sme sa vtedy v divadle. Na herečku dokonca spadla kulisa a pred pár rokmi ju cestou do Prahy na nakrúcanie seriálu Prvá republika premohol mikrospánok. Auto ostalo rozbité, našťastie, jej sa nič nestalo.

 

 

Žiadne padavky

Ani v prípade Milana Ondríka (38) si diváci nevšimli, že v hre Rivers of Babylon má obviazanú ruku naozaj zlomenú. Zranenie si spôsobil, keď pri skúške boxoval v boxerských rukaviciach a zlomil si kosť. Aj Ján Koleník (39) počas jedného z predstavení nebezpečne spadol a zranil sa. Dohral v bolestiach a ani potom nepoľavil v práci. „Mám narazené rebrá. Spadol som v divadle. Nič vážne, neohrozuje to výrobu ani predstavenia,“ priznal vtedy.

 

Citlivé rebrá

Koncom minulého roka potrápili zase nemilé zdravotné problémy Tomáša Maštalíra (41). Na poplach totiž začalo biť jeho staršie zranenie, po ktorom ho neznesiteľne boleli rebrá. Herec si preto ľahol pod nôž chirurgom, aby definitívne vyriešil svoj problém. Pošuškávalo sa, že zranenie rebier si spôsobil pri skúšaní divadelnej hry Rodáci, kde v jednej scéne vyskakuje na drevenú stenu, akoby bol z gumy.