Keď predvádzala jedna z prvých XXL modeliek, Sophia Dahlová, bola to krásna moletka. Dnes sa v rámci korektnosti a afér, keď modelky umreli na anorexiu, dbá, aby módu, plavky aj bielizeň fotili aj dámy, ktoré sú, povedané bez servítky, tučné.

Krása krv a mlieko

Najznámejšia oversize modelka je Ashley Graham. Treba povedať, že je to naozaj krásna žena krv a mlieko. Muži šalejú, aj keď bez rozpakov ukazuje kypré stehná s pomarančovou kožou, pod priliehavými svetríkmi sa jej rysujú „faldíky“, ani bruško nemá ploché. Ashley dvíha ženské sebavedomie a bez diskusie je inšpiráciou pre ženy, ktoré jednoducho nikdy nebudú mať miery modelky. Lenže pred fotoaparátom dnes nestoja iba plnoštíhle ženy.

Chrissy Metz je so svojim telom spokojná. Lekári však varovne dvíhajú prst.
Chrissy Metz je so svojim telom spokojná. Lekári však varovne dvíhajú prst.
Zdroj: Profimedia

Morbídna z núdze cnosť

Rubensov ideál krásy chcú masám vnútiť aj tie, ktoré by rozhodne ako príklad slúžiť nemali. Sú totiž morbídne obézne. Tess Holliday, ktorej hmotnosť sa pri výške 165 centimetrov vyšplhala na 128 kíl, tvrdí, že je na seba pyšná. Živí sa ako modelka, módna blogerka, dokonca navrhla kolekciu plaviek. Ďalšou je Yazmin Fox, ktorá si dokáže slušne privyrobiť príležitostným modelingom. Z obezity urobila prednosť, hoci ide o z núdze cnosť. Už dávno sa vie, že na svete sa neumiera iba od hladu, ale aj na prejedanie.

Tess s manželom
Tess s manželom
Zdroj: Profimedia

Obezita je priamo zodpovedná za množstvo civilizačných chorôb, keďže tuk vylučuje množstvo škodlivých hormónov zodpovedných za najťažšie choroby vrátane najobávanejšej – rakoviny. Na svedomí má však aj infarkty, mozgové porážky, cukrovku, ortopedické ťažkosti. Aj samovraždy, keďže morbídne tuční ľudia často trpia depresiami. Uvedomila si to aj herečka Chrissy Metz, ďalšia žena, ktorá sa hrdila, že je príklad, ako aj obézni ľudia môžu preraziť v Hollywoode. V tučnom tele sa však v skutočnosti asi necíti komfortne, pretože pred dvoma rokmi v magazíne Marie Claire priznala, že túži zhodiť. Evidentne však zostalo iba pri úvahách, lebo na aktuálnych
fotkách je rovnako tučná, ak nie ešte tučnejšia. Nerobí dobre. Varovaním by jej mali byť osudy mediálne známych ľudí s rovnakým problémom.

Anketa
Páčia sa vám tučné modelky?
  • 8%
  • 92%