Trumpovci opustili Biely dom so vztýčenou hlavou len naoko. V skutočnosti zbabelo ušli.

Kašle na slušnosť

Darmo sa človek kúpe v luxuse, neznamená to, že má aj dobré spôsoby. Ani koniec svojej prezidentskej éry nezakončil Donald Trump práve dôstojne a opäť demonštroval, že mu slama trčí z drahých topánok.

Niežeby Trumpovci nevedeli, čo sa patrí, no arogantne sa správali až do samého konca. Porušili dlhoročnú tradíciu a neprivítali svojich nástupcov v Bielom dome. Žiadna káva v Oválnej pracovni, ktorú prezident vždy podával pri odovzdávaní moci. Nikto z rodiny nebol ani na inaugurácii Joea Bidena. Zato Trump okázalo rečnil, než nastúpil do lietadla, ktorým odletel na Floridu. Tváril sa dôležito, akoby bol stále prvým mužom Ameriky a svojho nástupcu nespomenul ani raz.

Americkí Mojsejovci

Po podpásovej povolebnej bitke a vynútenom odovzdaní moci si Trumpovci odišli oddýchnuť do luxusnej rezidencie na Floride, ktorú si exprezident kúpil ešte so svojou českou ženou Ivanou. Plná zlata a krištáľu pripomína palác, na ktorý premenili manželia aj svoj prezidentský byt v Bielom dome. Ten však teraz prejde premenou smerom k striedmosti, lebo nový prezident a jeho žena majú od mojsejovského (ne)vkusu ďaleko. Zato Melania má zjavne rovnaký vkus ako Ivana a v precápanom paláci jej je dobre. 

Zlizli  si to spoločne

Dlho tu však nepobudnú. Keďže od čias Ivany sa rezidencia zmenila na privátny klub, hostia sa tu striedajú a aj Trumpovci ho môžu mať k dispozícii iba tri týždne v roku.

Za ten čas sa tu však iste dajú do poriadku a vymyslia ďalšiu stratégiu. Do sedla sa však podľa všetkého už nevrátia. Aj keď na Floride ich čakali nejakí tí priaznivci, je isté, že nielen Trumpovi , no aj Melanii klesajú sympatie.  Z postu prvej dámy preto odchádzala ako jedna z najkrajších, ale aj najmenej obľúbených žien sveta.