Juraj Loj môže byť pyšný, a aj je, na svoje účinkovanie vo filme Šarlatán, ktorý režírovala svetoznáma poľská režisérka Agnieszka Holland. Herec si tam navyše zahral po boku skvelého českého umelca Ivana Trojana, ktorý má doma 6 sošiek Českého leva. Životopisnú drámu inšpirovanú skutočnými udalosťami videlo už vyše 100 000 divákov. Hoci to Juraja Loja teší a na nakrúcanie spomína rád, nespí na vavrínoch a hlavne chce hrať divadlo.

Lenže korona úraduje ďalej. Na instagrame si vylial dušu, keď zverejnil záber z pódia v Divadle Aréna. "Dnes sme mali hrať Švejka, ale keďže sme mohli hrať len pre 50 ľudí aj s nami, tak by to z ekonomického hľadiska nebolo výhodné, tak si to aspoň oprášime," oznámil smutne. Pokračoval: "Milí naši diváci, bez vás nebude divadlo! Ďakujem, že aj v týchto dňoch chodíte do Divadla!!" Na druhej fotografii dodal: "Divadlo žije!!!!

Juraj Loj sa snaží zviditeľniť potrebu divadla a kultúry.
Juraj Loj sa snaží zviditeľniť potrebu divadla a kultúry.
Zdroj: instagram

Opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu a tiež prirodzené obavy ľudí o zdravie spôsobili, že kultúra krváca, umelci sa proti obmedzeniam búria, pripomínajú všetkým, že bez kultúry je ťažko, ale zatiaľ sa veľa vecí nepohlo.

Anketa
Boli ste v poslednom období v divadle alebo v kine?
  • 17%
  • 83%