Súťaž Miss Slovensko ako jediná prežila klesajúci záujem divákov o tento typ programu. Ten kedysi zvykol priklincovať k televízoru davy ľudí. Organizátori ju po peripetiách napokon úspešne dotiahli na obrazovky TV JOJ, aby v priamom prenose, no v prázdnej hale bratislavského výstaviska, rozdali tituly najkrajším Slovenkám. Zvíťazila Leona Novoberdaliu o krôčik pred Viktóriou Podmanickou a II. vicemiss sa stala Kristína Viglaská. No kým si ony tituly spokojne rozchytali, tvorcovia museli dlhé mesiace riešiť rôzne dilemy.

Čistky?

Nie nadarmo opakovane zdôrazňovali, že ide o najdlhší ročník počas jeho 25-ročnej histórie šou. Jeden z prvých sa odohral ešte vlani v októbri, keď na poste riaditeľky súťaže náhle skončila Karolína Chomisteková. Vystriedal ju nováčik a módny dizajnér Michael Kováčik, mimochodom synovec podnikateľa Jána Kováčika, ktorý za celým projektom stojí. Zlé jazyky štekali o rodinkárstve, ba i o tom, že Kováčik starší a Chomisteková mali k sebe veľmi blízko, a keď emócia vypáchla, stopku dostali aj ich pracovné aktivity.

Michael Kováčik je synovcom Jána Kováčika (vpravo). Ten mal len nedávno svadbu s Natáliou Petríkovou a šaty jej navrhol Michael.
Michael Kováčik je synovcom Jána Kováčika (vpravo). Ten mal len nedávno svadbu s Natáliou Petríkovou a šaty jej navrhol Michael.
Zdroj: Instagram M.K.

„Ján si Michaela roky vychovával ako svojho korunného princa, pripravoval ho na túto funkciu. On deti nemá, toto je syn jeho brata. A vôbec to nebolo prekvapenie, skôr logické riešenie, chcel tam mať niekoho, komu môže dôverovať a veriť. A on je jeho rodina. Karolína ako šéfka niečo splnila, niekde mala isté medzery, a tak ju Michael prirodzene nahradil. Riaditelia sa aj tak podľa nepísaného pravidla menia každých päť rokov,“ tvrdí zdroj Šarmu.

 

Zaujímavé je, že kým členkou poroty bola aj bývalá riaditeľka Miss Slovensko Lucia Hablovičová, ktorá s Kováčikom kedysi randila, tak o Chomistekovej nebolo takmer nič počuť. A na našu otázku, prečo sa na finále neobjavila, len ju kdesi medzi rečou krátko spomenuli, vôbec neodpovedala. „Som v zahraničí, ďakujem,“ stroho skonštatovala.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.