Anglicko a svet sa v pondelok navždy rozlúčili s kráľovnou Alžbetou II., pričom na pietnej udalosti samozrejme nechýbali mnohé významné osobnosti svetového politického života. Pozvanie dostala aj naša prezidentka Zuzana Čaputová, ktorá odletela do Londýna spoločne so svojím partnerom Jurajom Rizmanom.

A zdá sa, že podľa niektorých agentúr vyzerá partner našej hlavy štátu dostatočne dôstojne, aby mohol stáť na čele krajiny. Známa zahraničná agentúra AP, ktorá je celosvetovo uznávaná, totiž partnera Čaputovej Juraja Rizmana označila za prezidenta Slovenskej republiky! Ju, naopak, vôbec nespomenula. Ďalej sa hovorilo len o delegácii, ktorá s naším, nečakane, novým prezidentom prišla. Rovnaký omyl sa pritrafil aj v známej fotobanke Getty Images pri fotkách Čaputovej partnera z pohrebu.

Prezidentka Zuzana Čaputová počas pietnych udalostí v Anglicku.
Zdroj: Facebook Zuzana Čaputová

Samozrejme, nikto nie je neomylný a pri množstve informácií, ktoré pred, počas a po pohrebe museli agentúry spracovať, je jasné, že sa niekde chyba pritrafí. Ale to, ako na celú mini aférku zareagovala naša pravá prezidentka, vás dostane!

Reakciu našej prezidentky nájdete na ďalšej strane >>>