Film Indián, ktorý práve prišiel do našich kín je natočený v česko-slovensko-poľskej koprodukcii. Rozpráva príbeh finančníka, do ktorého sa prevtelí Indián, aby sa opäť mohol stretnúť so svojou láskou.

Tvorcovia film označujú za komédiu a v takom duchu ju aj uvádzal pred publikom mladý herec Oliver Oswald (21). V naplnenej sále privítal od producenta, cez režiséra a hercov všetkých dôležitých ľudí, ktorí sa na snímke podieľali. Najväčší potlesk prirodzene zožal Karel Roden (60), ktorý sa postavil pod filmové plátno spolu s kolegami.

Mladý herec a moderátor Oliver Oswald, ktorého môžete poznať zo seriálu Oteckovia, sa chopil predstavovania filmu s riadnou dávkou mladíckeho nadšenia a nie príliš odhadnutého exhibicionizmu. Potom, čo predstavil aj sám seba, začal spovedať ako prvého producenta Patrizia Genteho.

Karel Roden, ktorý si zahral v Indiánovi hlavnú úlohu, chvíľu stál s rukami vo vreckách a pozerajúc na koberec pod nohami. Po pár minútach to ale nevydržal. Vystúpil z radu a pohol sa smerom k Oswaldovi. Vypýtal si od neho mikrofón a vysvetlil, že film je síce komédia, ale to, s akým cirkusom je prezentovaný, sa mu jednoducho nepáči.

Karel Roden dlho nevydržal počúvať uvádzanie filmu, na ktorom mu záleží.
Zdroj: MARTIN DOMOK

Povedal, že snímka má v sebe i istú krehkosť a nadstavbu a bude podľa neho lepšie, keď sa celá ceremónia skráti a nebudú oberať divákov o čas.

"Snáď režisér by ešte mohol niečo povedať," pripustil. Režisér Tomáš Svoboda s Rodenom viac menej súhlasil a tak sa všetci porúčali spred plátna. Karel Roden, ktorý stvárnil nespočetne veľa charakterových úloh v oceňovaných filmoch si nesadol do hľadiska ale vyšiel zo sály.