Speváčka nemala ľahký život. V knižke A příště lépe priznala, že ju v detstve zneužil jej otec, mala iba deväť rokov. Napokon bola svedkom jeho smrti. Traumy poznačili jej vzťah k mužom, nemala na nich šťastie.

Naďa Urbánková sa veľmi mladá vydala za Karla Urbánka (†91), ktorého môžete poznať zo seriálu Chalupári. Speváčka mala iba 24 rokov, keď sa do neho zamilovala, on mal 33, bol začiatok šesťdesiatych rokov. Čakali spolu dieťa, ale nebolo im dopriate.

Tehotná Naďa, ktorá ležala v nemocnici kvôli rizikovému tehotenstvu sa na vizite dozvedela krutú správu. Jej dieťaťu prestalo byť srdce. „S ospravedlnením mi doktor vysvetlil, že dieťa aj tak musím porodiť! Tak sa stalo, a aby som to zvládla, dostala som porciu morfia a už som si ničc nepamätala,“ citoval speváčku český Blesk. Herec sa vraj do svojej smrti trápil touto udalosťou: "Bolo to veľmi smutné... To dieťa nemá ani hrob," povedal. Ešte pár rokov boli manželmi, potom sa Karel Urbánek rozviedol. Iná žena v tom vraj nebola, ale to, že každý z nich žil svoj život.