Manželka smeráckeho exministra Jána Počiatka sa svojím otcom Andrejom Válekom (†66) nechválila.

Pritom v jeho rodokmeni sa nájde hneď niekoľko zaujímavých postáv spoločenského života s medzinárodným presahom.

Ivana Počiatková však s kontroverzným rodičom roky nekomunikovala a ticho zostalo aj po tom, čo búrlivák 9. februára tohto roka naposledy vydýchol.

SPOLUŽIACI Oliver Andrásy s píšťalkou v ústach, Andrej Válek v červenom krúžku, po jeho ľavici Peter Nágel a dole s cigaretou leží hovorca bratislavských mestských policajtov Peter Pleva.
Zdroj: ARCHÍV O. A.

Ivanku zapíjali

Andrej Válek dral kedysi školské lavice na bratislavskej žurnalistike s moderátorkou Elenou Vacvalovou, súčasným hovorcom mestskej polície Petrom Plevom či s producentom a humoristom Oliverom Andrásym.

„Volal môj kamarát, že či viem, že Andrej Válek zomrel. Na kovid. Vyrazilo mi to dych,“ prezradil smutným hlasom Andrásy s tým, že za študentských čias boli jedna ruka a veľmi dobrí priatelia.

Práve vtedy prišla na svet aj Ivana. „V období, keď sa Ivanka narodila, sme sa u Andreja často učievali. Takže jej narodenie sme u Válkových s našou študentskou partiou pekne oslávili,“ zaspomínal si pre Šarm Andrásy.

„Okrem toho mal už vtedy Andrej dve dcéry: staršiu Helgu a mladšiu Danku. No a potom sa narodila Ivanka,“ povzdychol si producent.

HROB V SLÁVIČOM ÚDOLÍ Leží tu druhá manželka Miroslava Válka, pochovať by tu mali aj jej syna Andreja.
Zdroj: Facebook

Vyženil ho spisovateľ

Budúci novinári sa schádzali v bratislavskom byte na treťom poschodí.

„Roky tam už býva niekto iný. Trávil som tam veľa dní až týždňov s partiou spolužiakov a najmä spolužiačok. Andrej varil výborne, my sme sa učili, popíjali a pri večeri sme mu povedali, o čom to celé je. Na skúšky sme chodili spoločne a vždy to fungovalo. Prešli sme všetci,“ pousmial sa Oliver.

Pokračovanie na nasledujúcej strane.