Je to neuveriteľné, ale Angličania sa stále nepoučili a po uliciach Londýna chodia bez rúška. Bohužiaľ aj tí, ktorí by mali byť pre iných príkladom. Napríklad sympatický herec Jude Law (47) s manželkou.

 

Oholiť!

Aj vyťažený herec má momentálne nútenú pracovnú pauzu a čas trávi doma. Zdá sa však, že mu nezvyčajná situácia  nesvedčí a prestal o seba dbať. Bez obdivovateliek poriadne spustol. Vždy uhladený muž, ktorý robí reklamu na parfum Dior, vyzerá dnes skôr ako Fidel Castro. Dlhou sivou bradou šokoval, keď sa vybral prevetrať do londýnskych ulíc. No ešte horšie je, že bol bez rúška! Riskoval hneď dvojnásobne. To, že vírus vdýchne, ale tiež, že si ho donesie domov v huňatej brade.

Ľahkovážny Gandalf

Riskuje však nielen filmový predstaviteľ čarojendíka Dumbledora vo Fantastických zveroch, ale aj jeho  oveľa starší kolega. Bez ochrany sa po Londýne pohybuje aj Gandalf z Pána prsteňov, teda Ian McKellen. Patrí pritom medzi najviac ohrozených ľudí, veď v máji oslávi už 81 narodeniny.

Skazil  ju Trump?

Nuž a dobrým príkladom pre svet nie je ani propagátorka zdravého životného štýlu Gwyneth Paltrow. Je síce Američanka, v Británii je však veľmi obľúbená. Rúško nosila ako jedna z prvých celebrít, už ju to však asi omrzelo. Možno uverila Donaldovi Trumpovi, ktorý trvdí, že do Veľkej noci bude v USA po koronavíruse. Nuž, ona ani herečka k tomu neprispieva. Minulý týždeň sa Gwyneth vybrala na farmárske trhy  ešte s ochranou,  tento týždeň však do parku v Los Angeles venčila psa bez rúška i rukavíc. Verme len, že v tomto ju Američania a  Briti kopírovať nebudú!