Deň oslobodenia kaderníkov, tak by sa vraj mal volať nový sviatok v kalendári, ktorý vymyslela česká herečka Aňa Geislerová (44). A má množstvo kolegýň, ktoré ho určite oslávili spolu s ňou.

Radšej strapatá než chorá

České krásky doplatili na pandémiu korony horšie než slovenské.  Na otvorenie skrášľovacích salónov si museli počkať skoro o týždeň dlhšie ako my!  Je pravda, že napríklad v USA ženy taký problém nemali vôbec, tam kaderníctva zväčša fungovali. Ale za akú cenu? Radšej život s odrastenými vlasmi než masové umieranie, či nie?

Napravili škody

U nás aj u našich susedov boli dámy však pochopili vážnosť situácie,a ticho trpeli v karanténe bez svojich kaderníkov. Hneď ako to však bolo možné, vzali salóny útokom a bežali naprávať škody. O pocity radosti sa podelili aj na Instagrame. Aňa Geislerová zverejnila fotku nového účesu s komentárom, že v máji by mal byť odteraz deň  porážky „odrastov“, rozstrapkaných končekov a sviatok všetkých ľudí, čo to vydržali a neoholili si hlavu strojčekom. Anina sestra Ester na Instagrame ukázala, ako ju návrat kaderníkov do práce roztancoval a Simona Krainová ukázala fotku, ako v salóne kontroluje škody. No hneď pridala  aj krásny portrét, kde je jej levia hriva už tip-top. A za všetky to zhrnula herečka Dana Morávková. "Ale nám tie šikovné ruky chýbali, "napísala pod fotku so svojou kaderníčkou. S podobnou snímkou sa pochválila  aj Dara Rolins, ktorá si rovno dala spraviť čerstvý melír.