Kto sa zahráva s ohňom, ten sa popáli. Takto stručne by sa dala vystihnúť téma pozoruhodného filmu Hranice lásky, ktorý práve prišiel do slovenských kín. Zaujal už v lete na festivale v Karlových Varoch, odkiaľ si odniesol v hlavnej súťaži cenu medzinárodnej kritiky a nomináciu na Veľkú cenu Krištáľový glóbus.

V našich končinách s nezvyklou otvorenosťou skúma ľudskú sexualitu. Hoci jej priznáva veľkú rolu, v poľsko-českej snímke nehrá prvoplánovo hlavnú úlohu sex, aj keď je ho tam dosť. V skutočnosti sú hlavnými témami sloboda a tolerancia – koľko priestoru im možno dať vo vzťahu, aby to neublížilo láske.

Hana Vagnerová si na premiéru v Prahe obliekla rovnako odvážne šaty, ako je jej film. Vraj pri písaní scenára vychádzala aj z vlastných skúseností, či z príbehov kamarátov.
Zdroj: Profimedia

Za všetkým hľadaj Evu

Peter a Hanka spolu žijú v jednej domácnosti a pracujú v jednej firme. Majú sa veľmi radi, no možno preto, že sú spolu vo dne v noci, sa jeden druhého predsa len trochu prejedli. Začnú si teda vzťah koreniť. Najprv len nevinne, keď si navzájom začnú hovoriť o svojich sexuálnych fantáziách, v ktorých figurujú aj iní muži a ženy. Petrovi by to aj stačilo, Hanka, rovnako ako kedysi Eva v raji, je zvedavejšia a donúti svojho partnera, aby ochutnali jablko hriechu a poznania. On to spraví viac z lásky k nej, ona si však chuť zakázaného ovocia vychutnáva.